Salı, Ocak 31, 2023

‘Acil Durum Hastanesi 2022 Yılının İlk Aylarında Hizmete Açılacak’

- R E K L A M -

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz yayınladığı yeni yıl mesajında şehirde devam eden sağlık yatırımları hakkında bilgi verdi.

Bin Yataklı Şehir Hastanesi hizmete açıldığında şehrin kapsamlı bir sağlık kampüsüne kavuşacağını vurgulayan Yavuz “Siyasetin halka hizmet için bir vesile olduğu bilinciyle AK Parti iktidarı boyunca Sakarya’ya 19 yılda 42 milyar liralık yatırım yaptık.” dedi.

SAKARYA’NIN TÜM SAĞLIK İHTİYAÇLARI TEK BİR KAMPÜS DE KARŞILANACAK

Ali İhsan Yavuz açıklamasında; ‘Koronavirüs ile mücadele sürecinde gördük ki; fiziki altyapısı, nitelikli yatak kapasitesi ile şehir hastaneleri sağlık alanında büyük önem arz ediyor. 448 Yataklı Genel Hastane, 118 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 121 Yataklı Onkoloji Hastanesi, 68 Yataklı KVC (Kalp ve Damar Cerrahi) olmak üzere 4 ayrı hastane şeklinde yapılacak Şehir Hastanesi, Sakarya’nın tüm sağlık ihtiyaçlarını en ileri teknolojiyle donatılan tek bir kampüs de karşılayacak. Yatak kapasitesi 1.471’e kadar çıkabilecek şekilde planlanan bu hastaneyle hemşehrilerimiz inşallah tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılamış olacak. Çalışmaların olanca hızıyla devam ettiği Şehir Hastanemiz inşallah 2023 yılında hizmete açılacaktır.

Sakarya için gece gündüz çalışıyoruz. Salgın döneminde yaşanan kısmi sıkıntılara rağmen Sakarya’mıza Şehir Hastanesi dışında Acil Durum Hastanesi kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2022 yılının ilk aylarında hizmete açılacak olan dönemsel değil kalıcı olacak Acil Durum Hastanesi 106 yatak, ileri düzey ameliyatların yapılabildiği, girişimsel müdahalelerin gerçekleştirebildiği, son teknolojiye sahip tıbbi cihazların, 6 ameliyathanenin olduğu 2. ve 3. basamak yoğun bakımda 24 tane olmak üzere toplam 48 yoğun bakım yatağı ile 5 diyaliz ünitesi, 12 müşahede yatağı, 2 acil servis poliklinik ile hizmet verecek. Bu hastanelerin şehrimizde yapılmasını sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz’ dedi.

- R E K L A M -

Son Haberler