Cuma, Temmuz 1, 2022

‘Adalet yeniden tesis edilene kadar durmayacağız, susmayacağız’

- REKLAM -

CHP’liler hapis cezası verilen ve siyaset yasağı getirilen İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na destek için basın açıklaması yaptı. CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “Adalet yeniden tesis edilene kadar durmayacağız, susmayacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ecevit Keleş ve partililer, Yargıtay tarafından hapis cezası verilen ve siyaset yasağı getirilen İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na destek için açıklama yaptı. İl binasının önünde yapılan açıklamada konuşan CHP İl Başkanı Keleş, “Yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’nun uğradığı hukuksuzluk ortadan kalkıncaya kadar, adalet yeniden tesis edilene kadar durmayacağız, susmayacağız” dedi.

DESPOTİK BİR DÖNEM

Ülkemizin, hukuk ve adaletinin katledildiğini karanlık, despotik bir dönemden geçtiğini ifade eden İl Başkanı Ecevit Keleş; ‘Tek adam rejimi tarafından yaratılan bu karanlık dönemde, İstanbul İl Başkanımız, yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’na, Yargıtay tarafından verilen onama kararı, aynı zamanda Türkiye’de hukukun üstünlüğünün, yargı bağımsızlığının ve en temel Anayasal hak ve özgürlüklerin rafa kaldırıldığının kanıtıdır.’ dedi.

ÇARE SANDIKTIR

Saray rejiminin hala kaybettiği belediyelerin hazımsızlığını çektiğini iddia eden Ecevit Keleş; ‘Bu hazımsızlığın yerel seçimlerden sonra iktidarı kaybetme korkusuna dönüştüğünü görüyoruz, yaşıyoruz. Toplumun her kesimindeki despotik baskılar giderek artıyor. Ancak korkunun ecele çaresi yoktur. Çare millettir, demokrasidir ve sandıktır diyen Keleş, ülkeyi ekonomik ve siyasi uçuruma sürükleyen, halka dalga geçen saray rejiminin iktidarı kaybetme korkusu, yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’na verilen ceza ve siyaset yasağı ile vücut buldu” dedi.

HUKUK VESAYET ALTINDA

Ülkemizde ki hukukun vesayet altında olduğunu vurgulayan Keleş, ‘Kamuoyun vicdanını yaralayan ve adalete güveni bir kez daha sorgulatan bu kararın kaynağı hukuk değil ucube saray rejimidir. Adalet yok edilmiş, anayasa rafa kaldırılmıştır. İstanbul İl Başkanımız, yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen karar da, hukuk ve adalete göre değil, sarayın vesayetçi rejiminin diliyle yazılmıştır. Bu karar, hukuksuz bir karardır. Millet adına verilmeyen bu karar, vicdan sahibi tüm kalplerde hükümsüz olacaktır. Bu hukuksuzluğun muhatabı sadece Canan Kaftancıoğlu değil, tüm Türkiye’dir.’ ifadelerini kullandı.

MEYDANDA ‘DUR’ DİYECEĞİZ

21 Mayıs’ta İstanbul’dan Maltepe’den, Genel Başkanımızın 25 günlük tarihi hak, hukuk, adalet yürüyüşünü noktaladığı o meydandan hep birlikte tek yürek tek ses olarak “dur” diyeceklerini söyleyen Keleş, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak kökeni Kuvayı Milliye’ye dayanan büyük bir davanın evlatlarıyız. Bizim davamız demokrasi davasıdır; bizim davamız hak, hukuk ve adalet davasıdır. Her türlü hukuksuzluğun karşısında durduğumuz gibi, bunun karşısında da dimdik duracağız. Bizler, Canan Kaftancıoğlu’nun yol arkadaşları olarak hukuksuz tüm kararları tanımadığımız gibi bu kararı da tanımayacağız” dedi.

 

Son Haberler

DEVA Partisi 2 Temmuz’da Gebze’de

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ikinci mitingini 2 Temmuz’da Gebze’de düzenleyecek. Marmara bölgesinde gerçekleşecek ilk...