Adapazarı Belediyesi Çocuk Hakları Projesi

Adapazarı Belediyesi’nin Çocuk Hakları Projesi kapsamında hazırlanan tanıtım videosunda konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu; ‘Biz Çocuk Dostu Adapazarıyız. Adapazarımızı, kıymet verdiğimiz çocuklarımızı ve ailelerini çok mutlu eden çocuk hakları projelerimizi hayata geçirdiğimiz için açıkçası çok mutluyuz. Oyun bir çocuk hakkıdır çocuklarımızın en temel ihtiyaçlarından birisidir. Çocuklarımıza haklarını bilecekleri güvenli bir sokakta ekranla değiller akranlarıyla büyüyebilecekleri, trafiğe kapalı sadece çocuklarımıza özel ortamlar sağladık. Bunu yaparken de hedefimiz Adapazarımızın Çocuk Dostu Şehir hüviyeti kazanmasıydı ve hamdolsun bunu da başardık.

Çocuk Dostu Adapazarı ödülümüzü ile evlatlarımız için yeni projeler üreterek de çalışmaya devam ediyoruz. Bizim Şeker Mahallemizde ve Karaman Mahallemizde Çocuk Hakları Sokaklarımız, 15 Temmuz Camili Mahallemizde Çocuk Hakları Adamız aynı zamanda yine aynı mahallede Yeşil Bayraktar Kreş ve Gündüz Bakım Evimiz, Hızırtepe Mahallemizde Çocuk Hakları Bahçemiz ve Tuzla Mahallemizde de Çocuk Hakları Macera Parkımızı hayata geçirdik.

Adapazarımızın tabi 84 mahallesinde çocuk parkı, spor parkı, spor sahası olmak üzere hayata geçirdiğimiz çalışmalarla toplamda da park sayımız 622 ulaştı. Çocuk parklarımızda ilave olarak da meyve fidanları dikerek evlatlarımızın da bu konuda şehir aidiyetinin daha güçlenmesine katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Çocuk parklarına hep meyve fidanları diktik. 2024 2029 çalışma döneminde de milletimizin teveccühünü alarak inşallah bu anlayışla devam etmek istiyoruz. Daha temiz çevre ve daha temiz toplum için yenilikçi uygulamaları hayata geçirmeyi de inşallah sürdüreceğiz. Çocuklarımızla her daim beraber olmaya, Adapazarı aidiyetine teşvik eden anlayışı hakim kılmaya da devam edeceğiz. Adapazarı için gayrete, çalışmaya, başarıya ve berekete devam diyerek hep birlikte gayretle Adapazarı için inşallah yola devam ediyoruz’ dedi.

Son Haberler