ADAPAZARI İLÇE MEM “4004 TÜBİTAK PROJELERİ”NDE YERİNİ ALDI

4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamındaki değerlendirmeler sonucunda “Doğadaki Çocuk Günlüklerim” adlı proje ülke genelindeki 100 projeden biri olmaya hak kazandı.

ÜLKE GENELİNDE 100 PROJENİN İÇİNDE

TÜBİTAK tarafından bu yıl 15. si düzenlenen “Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı” kapsamında Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü; Namık Kemal Ortaokulu, Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu ve Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü iş birliği ile “4004 TÜBİTAK” projeleri kapsamında 3 farklı proje başvurusu yaptı. Katılımcıların bilimsel olguları fark etmelerini sağlama, merak duygularını, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerini teşvik etmenin hedeflendiği projelerde ilgili yapılan değerlendirmeler sonucunda proje yürütücülüğünü Özel Büro Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi Koordinatörü Türkçe Öğretmeni Sevda Avcı Polat’ ın yaptığı “Doğadaki Çocuk Günlüklerim” adlı çalışma ülke genelinde geçen 100 projenin içinde yer alarak Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne haklı gururu yaşattı. Proje çalışmalarıyla ilgili detayların ilerleyen zamanlarda paylaşılacağı bildirildi.

“BİLİMSEL ÇALIŞMALAR ÖNCELİĞİMİZDİR ”

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: “4004 TÜBİTAK Projeleri” nin Adapazarı ilçesi için çok önemli olduğunu, 3 farklı proje başvurusundan bir projenin ülke genelindeki değerlendirmelerde yerini almasının sevindirici olduğunu, katılımcılardaki girişimciliğin ve bireysel yaratıcılığın gelişimine katkı sağlamanın hedeflendiğini bu çalışmaların desteklenmesinin iyi bir geleceğinin temelini oluşturmada önemli bir adım olacağını, belirtti.

Bakırtaş; Adapazarı ilçesini en güzel şekilde temsil eden, emeği geçen proje yürütücülerine teşekkür etti, proje yürütücülüğünü Namık Kemal Ortaokulu Türkçe Öğretmeni/ Özel Büro Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi Koordinatörü Sevda Avcı Polat’ ın yaptığı “Doğadaki Çocuk Günlüklerim” adlı ülke genelinde 100 projeden biri olarak gururlandıran çalışma için de Sevda Avcı Polat’ ı, Özel Büro ekibini, proje uzmanlarını ve eğitmenlerini projedeki destekleri ve fedakârlıkları için tebrik etti ve “ TÜBİTAK projelerinin içinde yer almak, bu haklı gururu yaşamak bir ayrıcalıktır.” dedi.

Son Haberler