Çarşamba, Ağustos 17, 2022

Agora 5. Kabak Festivali Başlıyor!

- REKLAM -

Sakarya’nın önemli değerlerinin tanıtılmasına öncülük eden Agora Alışveriş Merkezi, 27-28 Kasım tarihlerinde Agora 5.Kabak Festivali ile ziyaretçilerini ağırlayacak. Sahne gösterileri, yarışmalar, sergiler ve keyifli atölyelerin yer alacağı festival bu yıl da çok beğenilecek.

Unutulmaz Anlar, Eğlenceli Yarışmalar, Muhteşem Hediyeler Kabak Festivali’nde!

Birbirinden farklı ve etkileyici organizasyonları ile adından sıkça söz ettiren Agora Alışveriş Merkezi, geleneksel hale getirdiği ‘Kabak Festivali’ ile ziyaretçilerini beşinci kez karşılayacak. Ziyaretçiler; su kabağı sergisi, kabak workshop, kestane kabağı sergisi, halk oyunları, tatlı yarışması, tatlı ikramı, yöresel ürün stantları, müzik dinletisi ve daha nicesinin yer alacağı festival kapsamında keyifli zaman geçirip kabağın her halini yakından takip edebilecek. Sakarya’nın sevilen Kabak Festivali, Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Kent Orkestrası’nın eşsiz müzik dinletisi ile saat 13.00’da protokol katılımı ile açılacak. Etkinlik boyunca ünlü mutfak dekoratörü Haşim Demirtaş festivalin özel konuğu olacak. Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Başkanı ve ünlü otellerin şefliğini yapan Haşim Demirtaş, festival boyunca Agora Alışveriş Merkezi’nde olacak. Mutfak sanatının tanınan isimlerinden olan Demirtaş, festival kapsamında hem kabak oyma çalışmalarını sergileyip, hem de ziyaretçiler ile atölye çalışmaları düzenleyecek. Festivalde çocukları da unutmayan Agora Alışveriş Merkezi, iki gün boyunca saat 14.00 – 17.00 arasında magnet boyama atölyesine yer verecek. Kontenjan ile sınırlı olan atölyelerde çocuklar kabak şeklindeki magnetleri diledikleri gibi boyayacak ve evlerine götürecekler.

Çeşitli sergi ve gösterileri içinde barındıracak olan Agora 5.Kabak Festivali’nin son günü kabak tatlısı yarışması ile festivale heyecan katılacak. Herkesin ücretsiz olarak katılım gösterebileceği yarışmada tatlılar jüri üyeleri ile buluşacak. Agora Card ile danışma noktasında kayıt yaptıran yarışmacılar, yaptıkları kabak tatlılarını 28 Kasım günü saat 17.00’de Agora Alışveriş Merkezi’ne getirerek jürinin beğenisine sunacak. Yarışmanın jüri koltuğunda ise Ünlü Mutfak Dekoratörü Haşim Demirtaş, Elite World Sapanca Otel Şefi Cengiz Çetin, Dekoratör Şef Mehmet Seyhan, Dekoratör Şef Yunus Özgen olacak. Aynı gün jüri tarafından açıklanacak olan sonuçlarda birinci 500 TL’lik, ikinci 300TL’lik ve üçüncü de 100 TL’lik Param Card sahibi olacak. Festival boyunca Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Gabak Evi, kabak tatlısı ve kabak lokumu ikramları ile ağızların tatlanacağı festivalin kapanışı halk oyunları gösterisi ile olacak.

- REKLAM -spot_img

Son Haberler

Çöpe atılan 18 milyon ton gıda artığı hayvan yemine dönüşecek

Tarım ve Orman Bakanlığının geçen hafta yayımlanan yönetmelik değişiklikleriyle otel, restoran ve yemekhane gibi yerlerde çöpe atılan 18 milyon...