Ahmet Bayrak: 20 bin bungalov’un atıkları nereye gidiyor?

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısında söz alan SATSO 4. Meslek Komitesi (Tarım Ürünleri Üretimi ve Ticareti) Meclis Üyesi Ahmet Bayrak ‘Maşukiye Deresi ile Sapanca Gölü’ne sızan yakıt öngörülemez bir kaza ancak çözümü de olacaktır. Bizim gölümüzle ilgili bakmamız gereken asıl mesele ise Sapanca’da plansız ve altyapısız olan 20 bin bungalovdur. Bu yapıların atıkları nereye gidiyor? En az NATO yakıt hattı kadar tehlikeli bir durum arz ediyor’ dedi.

SATSO 4. Meslek Komitesi (Tarım Ürünleri Üretimi ve Ticareti) Meclis Üyesi Ahmet Bayrak yaptığı konuşmada; ‘Türkiye artık öngörülemez bir ülke oldu. Enflasyon her geçen gün bizleri fakirleştiriyor. Geçen yıl hayvan kesim fiyatları 210 TL civarındaydı şimdi ise Kurban Bayramına kadar 400 TL civarına geleceği düşünülüyor. Yıllık enflasyon temel gıdada %100’ün üzerinde ve biz bir sarmalın içerisindeyiz. Maalesef 1-2 senede de çözülecek bir süreç değil. Paraya ulaşmak çok maliyetli ve çok zor. Herkesin ticaretini öngörüyle yapması gerekiyor ancak hiçbir şeyi öngöremiyoruz. 2 ay sonra Kurban Bayramı var. 40 kg hisselik 22 bin TL ve üzeri olacağı tahmin ediliyor. Bu Türkiye’de binlerce insanın kurban kesememesi anlamına geliyor.  Seçimlerden sonra ciddi artış bekleniyor. 2024 çok zor geçecek.

Maşukiye Deresi ile Sapanca Gölü’ne sızan yakıt öngörülemez bir kaza ancak çözümü de olacaktır. Bizim gölümüzle ilgili bakmamız gereken asıl mesele ise Sapanca’da plansız ve altyapısız olan 20 bin bungalovdur. Bu yapıların atıkları nereye gidiyor? En az NATO yakıt hattı kadar tehlikeli bir durum arz ediyor. Bu atıklar ana içme kaynağımıza geliyor. Sapanca gölü tek gözbebeğimiz ve bunun kirlenmesini engelleyecek mekanizma kurmamız gerekiyor’dedi.

Son Haberler