Akgün Altuğ: En Önemli Husus Güven ve İtibar

Sakarya Genç Girişimciler ve İş İnsanları Derneği’nin ‘Bir Başarı Hikayesi; Nasıl Oldu?’ programına Arma Filtre Yönetim Kurulu Üyesi ve SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ konuk oldu.

Sakarya Genç Girişimciler ve İş İnsanları Derneği’nin başlatmış olduğu söyleşi programının ilk konuğu olan A. Akgün Altuğ, Sakarya Giad üyeleri ile buluşarak iş hayatı ve SATSO başkanlık hayatı ile ilgili tecrübelerini anlattı.

Sakarya Genç Girişimciler ve İş İnsanları Derneği Başkanı Zafer Bekdemir yaptığı açılış konuşmasında; “Bugün genç iş insanlarına faydası olacağını düşündüğümüz şehrimize fayda sağlamış, yeni bir marka oluşturmuş, devir aldığı işi daha ilerilere taşımış, şehrimizde marka olmuş iş insanları veya bürokratları derneğimizde ağırlayarak geçmiş tecrübelerini dinlemek, onlarla istişareler edebilmek adına NASIL OLDU? adlı programlara başlıyoruz. İlk konuğumuz Türkiye’nin ilk 500ündeki bir firmanın kurucusu, aynı zamanda Ticaret ve Sanayi Odamızın Başkanı olarak sizleri ağırlıyoruz.

Değerli arkadaşlar bu programlar bizler için çok değerli, tecrübe çok önemli bir yol göstericidir. Paha biçilmez bir değerdir. Yaşadıklarımız ve onların bıraktığı izler, acılar çekerek öğrendiğimiz, üzerinde düşünerek bir karara vardığımız  anlar, dakikalar, saatler ve günler tecrübelerimizi oluşturur. Bizler geçmişte bu tecrübeleri yaşamış kişilerden dinleyerek aslında onların tecrübelerinden faydalanmış oluyoruz.

Değerli başkanım bugün biz sizden A. Akgün Altuğ’un hayatı ve Arma Filtre’yi nasıl ve ne zorluklarda kurdunuz süreçte neler yaşadınız bunları dinlemek istiyoruz.” sözlerine yer verdi.

En Önemli Husus Güven ve İtibar

Sakarya Giad Toplantı odasında gerçekleştirilen programda konuşan Akgün Altuğ ticaret hayatına girişi ile başlayarak, sonrasında SATSO Başkanlığına seçilmesi ile devam eden başarı hikayesini anlattı. Akgün Altuğ dernek üyelerine tecrübelerini ve tavsiyelerini aktarırken, hem iş hayatında hem de sosyal hayatta en önemli hususun itibar ve güven olduğu konusuna değindi.

Üretmenin Önemi, Dünya’nın Yükünü Üretmek Kaldırır

Üretmenin önemini vurgulayan Akgün Altuğ, “Dünya’da tüketim her zaman olacaktır, bizlere düşen üretmektir. Dünya’nın yükünü ancak üreterek kaldırabiliriz.” sözlerine yer verdi. Üreterek hem ülke ekonomisine hem de Sakarya’ya katkıda bulunulacağını belirtti.

Sakarya’yı seviyorum, Sakarya’ya Hizmet Etmeyi Seviyorum

Türkiye’de en iyi hizmeti veren odanın SATSO olduğunu belirten Altuğ, “Bu şehri seviyorum, bu şehre hizmet etmeyi seviyorum, 17.000 üyemiz var ve üyelerimize hizmeti seviyorum.” dedi. Hep beraber olmak gerektiğine dikkat çekerek “Bu şehrin menfaatleri bizim menfaatimiz, her zaman birlik, beraberlik ve istişare halinde olmalıyız.” dedi.

Başkan Zafer Bekdemir’den Teşekkür

Sakarya Giad Başkanı Zafer Bekdemir yaptığı konuşmada; “Finans denildiğinde akla sadece para geliyor fakat en önemli finansal değerimiz itibarımız. Hem girişimcilik aşamasında hem de ticari ilişkilerimiz süresince en büyük sermayemiz itibarımız ve düzgün insan olabilmektedir.” sözlerine yer verdi. Daha sonrasında programa soru cevap şeklinde devam edildi. Sakarya Giad üyeleri Akgün Altuğ’a sorular yöneltti. Söyleşi tadında, çok keyifli geçen programın ardından Sakarya Giad Başkanı Zafer Bekdemir geceyi Akgün Altuğ’a ve takdim ettiği plaketin üzerinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri ile sonlandırdı; “Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır.”

Son Haberler