Cumartesi, Eylül 23, 2023

‘Alın ve akıl teriyle kazancın kapısını açacağız’

Partisinin dijital dönüşüm ve teknoloji alanındaki politika önerileriyle ilgili bilgilendirmede bulunan DEVA Partisi Sakarya İl Başkan Yardımcısı Murat Durak, “Kolaycı rantın kapısını kapatacak, alın teri ve akıl teri ile kazancın önünü açacağız” dedi

Demokrasi ve Atılım Partisi Dijital Dönüşüm ve Teknoloji’den sorumlu il başkan yardımcısı Murat Durak partisinin dijital dönüşüm ve teknoloji alanındaki politika önerileriyle ilgili bilgilendirmede bulundu. Partisinin dijital dönüşüm politikasının 4 ana başlıkta toplandığını belirten Başkan Yardımcısı Durak, “Teknoloji düzenlemelerinde temel hak ve özgürlükleri, etik değerleri ve tüm paydaşların yararını esas alacağız. Geniş toplumsal istişareden, dünyayla koordinasyondan ve yerli girişimcimizin önünü açmaktan şaşmayacağız. Kolaycı rantın kapısını kapatacak, alın teri ve akıl teri ile kazancın önünü açacağız. Paranın ölü yatırımlara değil, start-up’lara akmasını sağlayan bir ekonomi kuracağız” dedi.

TEKNOLOJİYİ GELİŞTİRECEĞİZ

Parti olarak teknolojiyi sadece kullanan değil, geliştirip dünya çapında iş yapan bir ülke olma idealiyle yola çıktıklarına değinen başkan yardımcısı Murat Durak, “Yapay zekâ, büyük veri, nesnelerin interneti ve blok zincir gibi alanlarda sadece dünyanın ayak izlerini takip etmeyeceğiz, sıçrama modeliyle teknolojideki en gelişmiş seviyeyi hedefleyeceğiz. Dünyada ilk 100’e girebilecek üniversitelerimizin önünü açmak için gerekli kadro, öğrenci ve alt yapı düzenlemelerini yapacağız. En yeni teknolojilerde hızlıca yol almak için eğitimin her kademesinde yeni bölümler kuracağız” dedi.

SİLİKON VADİSİNE BÜYÜKELÇİ

Silikon Vadisine Teknoloji Büyükelçisi atayacaklarına değinen Durak, “Yenilikçi firmalarla yakın bağlar kuracak ve ülkemize yatırım yapmalarını sağlayacağız. G20, Birleşmiş Milletler, OECD gibi küresel platformlarda dijital politikaların belirlenmesine katkı veren ülke olacağız. Avrupa Birliği müzakerelerinde ‘Tek Dijital Pazar’ konusunu önceliklendirecek ve katma değerli ihracatın önünü açacağız” dedi.

Son Haberler