Cumartesi, Aralık 2, 2023

Altuğ: Bu tür etkinlikler Sakarya’nın imajına zarar veriyor

SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya’da festival adı altında ticari bir etkinlik düzenlenmesine karşı olduklarını belirterek, bu etkinliğin Sakarya’da ticaret hayatını baltalayacağını söyledi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, ilimizde festival, kermes adı altında ticari bir etkinlik hazırlığı olduğunu duyduklarını belirterek, “Önceki dönemlerde de birçok defa çeşitli platformda karşı olduğumuzu dile getirmemize rağmen yine bu etkinliklerin devam ediyor olması şehrimizin imajına da zarar veriyor. Bizler üyelerimiz başta olmak üzere şehrimizdeki tüm ticaret erbaplarımızın sesi olmaya çalışıyoruz. İlimize dışarıdan gelerek bu tür etkinliklerin buradaki ticaretin akışını baltalaması ve de bunun demadem şekilde yapılarak geleneksel hale gelmesi burada yıllardır hakkıyla ticaretini yürüten tüm işletmelerimiz için ciddi bir sorun olarak devam etmektedir.

Her çağrımızda yinelediğimiz gibi şehrimizde bu tür bir festivale ihtiyaç varsa şehrimizin kendi içinde faaliyet gösteren yüzlerce üretici ve ticaretçi işletmesi bir araya gelerek bu festivali gerçekleştirebilecek yetkinliğe sahiptir. Bu tür organizasyonlara verilen izinler öncesinde bu şehrin iş dünyasını temsil eden kuruluşların görüşleri alınarak gerekirse iş birliğine dahil edilmelidir.

Son Haberler