Perşembe, Kasım 30, 2023

Altuğ: Raylı sistem şehrin her yönüne yayılmalı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (SATSO) A. Akgün Altuğ, onaylanan Raylı Sistem projesinin şehrin ulaşımı için bir milat olduğunu belirterek,projenin şehrin her yönüne yayılması gerektiğini dile getirdi.

Resmi hesabından açıklamada bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, resmi gazetede yayınlanan Adapazarı-Serdivan arası raylı sistem projesi ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

” İlimizin önemli ihtiyaçlarından olan ve resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Adapazarı-Serdivan arası 11 duraklı, 9 km’lik raylı sistem Sakarya’mıza hayırlı olsun.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrimizin modern ve çağın şartlarına en uygun şekilde güncellenmesinden yana olduğumuzu her fırsatta dile getiriyor ve bu doğrultuda gerçekleştirilen tüm çalışmalara büyük bir heyecanla destek veriyoruz. Bu anlamda raylı sistemler ile ilgili bu müjdeli haber, yıllardır beklediğimiz olumlu bir gelişme. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Bugün 30 büyükşehir arasında yer alan ilimiz rekabet ettiği diğer illere göre bu projede yeterince vakit kaybetti ve onay süresiyle birlikte hızlı bir şekilde yol alınacağını, hayata geçirileceğini ümit ediyoruz. Bu projenin şehrimizin ulaşım altyapısında bir milat olmasını ve raylı sistemin şehrin her yönüne yayılmasını temenni ediyoruz.”

Kaynak: https://sakaryayenigun.com.tr/rayli-sistem-sehrin-her-yonune-yayilmali

 

Son Haberler