Altuğ: Rehavetle vakit geçirecek kaybedecek dönemi çoktan geçtik

SATSO Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ Sakarya’nın deprem gerçeğini yine gündemde tuttu. Başkan Altuğ ‘Bizim artık plan aşamasından icraat aşamasına geçmemiz gerekiyor. Rehavetle vakit geçirecek kaybedecek dönemi çoktan geçtik’ dedi.

Başkan Akgün Altuğ yaptığı konuşmada; ‘Yüzüncü Yıl heyecanı yaşarken en önemli gündemimiz deprem olmaya devam etmeli. Bizim artık plan aşamasından icraat aşamasına geçmemiz gerekiyor. Rehavetle vakit geçirecek kaybedecek dönemi çoktan geçtik. Yaşanmasını asla istemeyeceğimiz şiddetli bir depremde hasar almayacak üretim ve yaşamı problemsiz ilerletecek şekilde depreme hazır olmalıyız. Gereken her türlü önlemi almış olmanın gönül huzuruda çok önemli. Unutmayalım ki deprem sonrası yönetimsel kaynaklı zafiyetler ve kayıpların vicdan azabı da büyük can yakar. Sadece depremi konuşarak değil icraata geçerek gündemden düşürmeliyiz.

Önümüzdeki dönem yerel seçimlerde aday olacak il ve ilçe belediye başkanlarının deprem ve önlemleriyle ilgili uygulanabilir güçlü projeleri olması gerektiğini düşünüyorum’ ifadelerini kullandı.

Son Haberler