Altuğ ‘Yanlış olanın önünde dururuz’

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Haziran ayı olağan meclis toplantısında meclis üyelerinin konuşmaları ve görüşleri ile ilgili değerlendirmede bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ‘Çark caddesinde konuştuğumuz tüm ticaret erbabı üyelerimiz Nostaljik Tramvay’ın yapılmamasından yanadır. Üyelerimizin razı olmadığı bir projeye sıcak bakamayız’ dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Nostaljik Tramvay konusuna da değinen Başkan Altuğ, “Çark caddesinde konuştuğumuz tüm ticaret erbabı üyelerimiz Nostaljik Tramvay’ın yapılmamasından yanadır. Üyelerimizin razı olmadığı bir projeye sıcak bakamayız. Benim tek olmazsa olmazım SATSO üyelerinin menfaatidir. Tabi ki şehrimize karşı sorumluluklarımız var. Bu sorumluluğun her zaman bilincinde olduk. Şehir adına da faydalı olacak tüm çalışmaları sonuna kadar destekler yanlış olanın önünde dururuz” ifadelerini kullandı.

Başkan Altuğ ayrıca Sera OSB kurma planı ve proje çalışmalarının Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Akyazı Belediyesi ile paylaşıldığını ancak ilerleyen dönemde Büyükşehir Belediyesi ve Akyazı Belediyesinin projeyi SERA A. Ş. olarak hayata geçireceği bilgisini aldıklarını ifade etti.

SATSO olarak kurumsal iletişime ve bu iletişimin sürekliliğine önem verdiklerini dile getiren Başkan Altuğ, üyelerin menfaati ve talebi olan her konuda kurumlarla irtibat kurmak için ciddi gayret ettiklerini vurguladı. Bu konuda her kurumun da aynı özveriyi göstermesi gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Altuğ konuşmasında “Biz iş dünyası temsilcileri ve bu şehrin en büyük sivil toplum kuruluşu ve meslek örgütü olarak bazı konularda yeteri kadar tecrübe sahibiyiz. Açılmayan kapıları nasıl açabileceğimizi biliyoruz ve açılmayan kapıları dolanır bir şekilde açarız. Bizlere kapıları açmayan mahcup olsun. Bizim önceliğimiz üyelerimizin menfaatidir. Şehirdeki herhangi bir kurum üyelerimizin menfaatine dokunursa, herkesten önce karşısında ben dururum.” dedi.

Son Haberler