Çarşamba, Ağustos 10, 2022
spot_img

Arifiye Zabıtası Fırınları Denetledi

- REKLAM -

Arifiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ekmek fırınlarında denetim yaptı.

Arifiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Arifiye’de faaliyet gösteren ekmek fırınlarını sıkı bir şekilde denetledi.           

Arifiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların daha hijyenik ve standartlara uygun ekmek tüketmesini sağlamak amacıyla fırın denetimlerini sıklaştırdı. Yapılan denetimlerde ekmeklerin gramajları ve genel hijyen şartları kontrol edildi.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun talimatları ile vatandaşların daha sağlıklı ve standartlara uygun ekmek tüketmeleri için yapılan denetimlerde ekmek  fırınları, gramaj, fiyat tarifesi, hijyen ve iş yeri açma ruhsatları kontrol edildi. Yapılan denetimlerde zabıta ekipleri, Fırınlardan istenilen şartlara uyulup uyulmadığını denetledi. Eksiklik tespit edilen işletmelerin sahiplerine, bu eksikliklerini gidermeleri için uyarılarda bulunulup süre verilirken,  kurallara uyan işletmelere teşekkür etti.

Başkan Karakullukçu, ilçede yapılan denetimlerin periyodik olarak yürütüldüğünü  belirterek, “İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde  vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve üretim yapan işletmelerimizin bu doğrultuda gerekli tedbirleri alarak üretim yapmalarını sağlamak için denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz.” dedi.

 

 

- REKLAM -spot_img

Son Haberler

Serdivan Belediyesi Yol Ağını Güçlendiriyor

Serdivan Belediyesi mahallelerde yaptığı iyileştirme, yeni yol açma ve asfalt çalışmalarıyla şehir içi ulaşımdaki konfor ve imkanları genişletiyor. İlçedeki yol...