‘Aşı ol hayatta kal’

Avukatlar ve yakınlarına yönelik düzenlenen aşı programı ile aşı konusunda farkındalık yaratmak istediklerini ifade eden Baro Başkanı İlknur Ebiz Yıldız, “Aşı yaptırmamış herkesi aşı olmaya davet ediyorum çünkü aşı olarak ancak hayatta kalabiliriz” dedi.

Sakarya Barosu ve Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle, aşı yaptırmamış avukatlar ile ailelerine yönelik Covid- 19 aşı programı düzenlendi. Sakarya Barosu hizmet binasında gerçekleştirilen programda, avukatlar ile yakınları seçtikleri Covid-19 aşısını yaptırdı.

Herkesi aşı olmaya davet ediyorum

Düzenlenen aşı programı ile şehirde farkındalık yaratmayı hedeflediklerini kaydeden Baro Başkanı İlknur Ebiz Yıldız, güncel bilimsel veriler doğrultusunda aşı olmanın hayatta kalmak anlamına geldiğini vurguladı. Yıldız, “Güncel verilere göre maalesef şehrimizde aşılama oranı düşük, delta varyantı oranı ise oldukça fazla. Bu sebeple Sakarya Barosu olarak İl Sağlık Müdürlüğümüzün destekleriyle düzenlediğimiz aşı programımızda hem avukatların ve ailelerinin aşı olma oranını arttırmak istedik hem de şehrimizde aşı yaptırmamış herkesin aşı olması için bir farkındalık yaratmayı hedefledik. Aşı programımız çerçevesinde birçok meslektaşımız ve yakını aşı oldu. Çok mutluyuz. Aşı yaptırmamış herkesi aşı olmaya davet ediyorum çünkü aşı olarak ancak hayatta kalabiliriz. Aşı olursak toplum sağlığını güvence altına almış oluruz. Aynı zamanda şehrimizde aşı olma oranı yüksek olursa normal vaka sayıları ile delta varyantı sayıları da oldukça azalacaktır” diyerek aşının öneminin altını çizdi.

Yıldız son olarak, “Bizlere destek veren İl Sağlık Müdürümüze ve aşı olmaya karar veren tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Sakarya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü de herkesi aşı olmaya davet etti ve duyarlılık gösteren Baro Başkanı Yıldız nezdinde tüm avukatlara teşekkür etti.

 

Son Haberler