Cuma, Temmuz 1, 2022

Aydın Gürdamar Ortaokulu Proje Ekibi İtalya’da Erasmus Projesine Katıldı

- REKLAM -

Avrupa Okul Ağı Erasmus+ kapsamında Aydın Gürdamar Ortaokulu ortağı oldukları “Curiosities killed the cat; let’s compare our cultures and learn more about them” isimli projenin İtalya hareketliliğine katıldı.

Etkinlik kapsamında İtalya’nın Roma şehrine ziyarette bulunan Aydın Gürdamar Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri, burada projenin İtalyan ortağı Istituto Comprensivo W.A. Mozart ve İspanyol ortağı Secció De L’ies San Vicente A Agost okullarının ekipleri ile bir araya gelerek birlikte çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler.

Aydın Gündamar Ortaokulu Müdürü Mesut Topal proje hareketliliği ile şu bilgileri verdi: “Projede İngilizce öğretmenimiz Cengiz Yurdakul ve okulumuzdan 4 öğrenci yer aldı. Proje kapsamında ev sahibi kuruluş Istituto Comprensivo W.A. Mozart okulu tarafından İtalya/Roma’da ağırlanan ekibimiz, okul ortamında düzenlenen etkinliklere katıldı. Resim, sanat, tasarım, müzik, dil etkileşimi vb. etkinliklerde oldukça eğlenceli vakit geçiren ekibimiz aynı zamanda İtalyan ve İspanyol öğrencilerle etkileşimde bulunarak dil ve kültür yönünden kazanımlar elde etti. Ayrıca ekibimiz, okul programlarının sonunda şehrin tarih ve kültür yönünden önemli yerlerine düzenlenen ziyaret ve geziler ile İtalya ve Roma şehrini yakından tanıma fırsatı buldular. İtalya’da bizleri ağırlayan proje ortağımız Istituto Comprensivo W.A. Mozart okulu yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. Proje kapsamında öğrencilerimiz farklı kültürlerden öğretmen ve öğrencilerle tanışma fırsatı buldular ve buradan önemli kazanımlarla döndüler. Eylül 2022’de okul olarak projenin 2. hareketliliğine ev sahipliği yapacağız. Yabancı misafirlerimize şehrimizi ve ülkemizi en iyi şekilde gururla tanıtacağız.” dedi.

Son Haberler

DEVA Partisi 2 Temmuz’da Gebze’de

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ikinci mitingini 2 Temmuz’da Gebze’de düzenleyecek. Marmara bölgesinde gerçekleşecek ilk...