Babaoğlu; ‘3 Yılda Çok Şey Değişti’

3.yıl değerlendirmesi yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek için 65 altın projeyle her alanda yatırımlar yaptıklarını anlatarak, saha çalışmalarında geçmiş 7 yıla oranla 2,5 kat ile rekor kırdıklarını söyledi. Babaoğlu, “ En büyük gücümüz olan Hendek halkıyla el ele verip daha çok çalışacağız. Tempomuz artacak. İşimiz gücümüz Hendek.” dedi

3 YILDA ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 29 Mart Yerel Seçimlerinin 3.yılı nedeniyle gazetemize özel açıklamalarda bulunarak hayata geçirdiği tüm projeleri tek tek açıkladı. Geride kalan 3 yılın dolu dolu geçtiğini ifade eden Başkan Babaoğlu, “Hayata geçirdiğimiz projelerle ve yaptığımız çalışmalarla ilçemize hizmet edebilmenin her daim haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyorum. İş başına geldiğimiz andan itibaren durmadan, aşkla çalışıp sevgi ve kardeşlik ortamı içinde en güzel eserleri Hendek’imize kazandırdık. Güçlü ve güzel yarınlara güvenle bakan, modern şehircilik anlayışı ile yaşam memnuniyetinin yüksek olduğu bir Hendek hayaliyle çıktığımız bu yolda; kaynakları etkin kullanan, adaletten taviz vermeyen şeffaf bir yönetim tarzını kısa sürede hakim kıldık” dedi. İşte Babaoğlu’nun konuşması..

HER ALANDA HİZMET VAR  

Spordan, tarıma, sanattan, kültüre, eğitimden, sosyal yaşama, altyapıdan üst yapıya kadar insana dokunan ne varsa bunu yürekten hissettiriyoruz.  Sadece 30 milyon lirayı bulan sel felaketlerinin yaralarını kısa sürede sararken tüm bunlara rağmen bizden önceki dönem 7 yılda yapılan hizmetleri rakamsal olarak 3 yılda 2,5 katına kadar çıkardık. 3 yılda 65 altın projeyi başlattık.  En büyük gücümüz olan Hendek halkıyla el ele verip, ‘Üretken Belediyecilik’ anlayışını gayretle sürdüreceğiz. İlkelerimizden, doğrularımızdan hülasa duruşumuzdan asla taviz vermeden değişimden ve gelişimden yana olmaya devam edeceğiz

YAPTIKLARIMIZ

Alparslan Türkeş Parkı, Köprübaşı Park, 112 Acil istasyonunu bitirip hizmete sunduk. Hendek Atatürk Stadyumunu yeniden düzenledik, Yeni Mahalle dev yağmur suyu hattını hizmete aldık. Merkezde 500 adet cep otopark yapıp, Kazımiye Köprüsü ve Meydanını yarım kalan Yeşilyurt İş merkezlerini, sentetik sahaya 500 kişilik tribün ve Huzur evine Bocce sahası yaptık hizmete sunduk. Şeffaf yönetim tarzını hakim kılarken, pandemi ile yoğun bir mücadele gösterdik. Hizmet noktalarımızı vatandaşlarımıza göre düzenleyip, Yeşilyurt ve Çamlıca’da dev Türk Bayraklarını dalgalandırmaya başladık. Ortak aklı benimseyip, sosyal yardımlarda, spor faaliyetlerinde, teknolojik yatırımlarda, yardım kampanyalarında, kültür etkinliklerinde, engelli hizmetlerinde ve istihdam adımlarıyla fark yarattık, çıtayı yükseğe çıkardık. Çamlıca’da doğalgaz çalışmaları başlarken, HGM bizim dönemimizde etkin bir çözümle hayat buldu. İmarda adil yöntemlerle çözümler üretirken, sıkı mali disiplin politikalarıyla kaynaklarımızı etkin kullanmaya özen gösterdik. Taraklı ile kardeş şehir olduk.

BAŞLADIKLARIMIZ

Hendek’in hayali Fen Lisesi yapımına başlıyoruz. Eğitim verilen destekleri anlayarak hızlı okuma seferberliği ile taçlandırdık.  Ulaşım Eylem Planı, Her Bebek Bir Fidan, Afet Koordinasyon Merkezi, Nitelikli İstihdam Merkezi, Süleyman Seba Spor Kompleksi, sıfır atık, tarımsal kalkınma, Uludere 3.etap, çocuk dostu sokak, tarih çeşme restorasyonları, mahallelerde sosyal etkinlik alanları, Beylice lojmanı, Kalayık kadın girişimcileri destekleme projesi, Köprübaşı Kuran kursu, turizm planları, bisiklet yolları, muhtarlık binaları, Şeyhler türbe restorasyonu, Soğuksu kültür evi ve yenilenebilir enerji kaynakları projelerine başladık.

ARTTIRDIK, YENİLEDİK

Şantiyemizi güçlendirip yatırımlar yaptık. Artan üretim kapasitesi hizmet gücüne güç katarken, araç parkımıza 5 yeni araç aldık ve özellikle sokak hayvanları konusunda hassas davranıp özel çalışmaları hayata geçirdik.  Bu artışların yanı sıra Zeki Cömert Parkı Aile Çay Bahçesi, TÜRKAY Yemek Üretim Tesisi, Mezbahane ve Hayvan Pazarı ile Uludere Park Sosyal Tesislerini yeniledik.

DURMADAN ÇOK ÇALIŞMAYA DEVAM

Kentsel Dönüşüm Projesinde çalışmalar tamamlanırken, planlar Sakarya Büyükşehir Belediyesine sevk edildi. Toplu Konut Projesinde ise dar gelirliye fayda sağlayacak konut üretiminde kararlılığımız sürmektedir. Hendek Meydan, Kültür Sanat Merkezi, Alt Geçit, Hasta Misafirhanesi, Macera Park, Pazar yerleri proje çalışmaları ise devam ediyor. Yaptığımız tüm bu çalışmalarla Hendek’i yeniden inşa ediyor, söz verdiklerimizi fazlasıyla hayata geçiriyoruz.

İŞİMİZ GÜCÜMÜZ HENDEK

Günün şartlarına uygun çalışmalarla projeler üretip nerede sorun varsa kalıcı çözüm üretiyoruz. Lafla değil hizmetle konuşuyoruz. İyi niyetli tüm eleştirileri kabul edip, amacı fitne çıkarmak olan algı amaçlı görüşleri elimizden tersiyle itiyoruz. Bizim Hendek için enerjimizi çalmak isteyenleri de görüyoruz. Bizim işimiz gücümüz Hendek. Hiçbir kötünün ve kötülüğün bir parçası olmayacağız. Hendek’e hizmet etmekten başka bir şey düşünmeyeceğiz.  Çünkü Üretken Belediyeciliğin kalesi Hendek’te bugün dünden daha güzel.

Son Haberler