Babaoğlu’ndan kesimhanelere tam not

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek’te bayram süresince hizmet veren kesimhaneleri ziyaret edip, vatandaşlarla bayramlaştı. Babaoğlu, kesimhane sahiplerine teşekkür belgesi takdim ederken, alınan yoğun tedbirler sayesinde bayram sorunsuz geçti.

TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Bayram süresi boyunca vatandaşlarla sosyal mesafe kuralına uygun olarak bayramlaşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, kesimhaneleri ziyaret ederek uygulamaları yerinde denetledi. Kesimhane sahipleriyle görüşen Başkan Babaoğlu, görevli personellere kolaylıklar diledi. Ardından kesimhanelerde randevu sistemine göre sıra bekleyen vatandaşlarla sohbet eden Babaoğlu, vatandaşların bayramını kutladı. 52 kesimhanede hiçbir sorun yaşanmaması için tedbirlerin günler öncesinden alındığına vurgu yapan Başkan Babaoğlu, özellikle kurban kesim yerleriyle ilgili yayınlanan genelgeye vurgu yaparak kurallara uyan esnaflara teşekkür etti.

TEBDİRLERE UYULDU

Kurban Bayramında vatandaşların sıkıntı yaşamamaları adına Hendek Belediyesi ekiplerinin yoğun bir şekilde görev yaptığını belirten Başkan Babaoğlu, “Kesimhane sahibi esnafımızla ve vatandaşlarımızla bir araya geldik. Vatandaşlarımızı dinledik, bayramlaştık. Esnafımıza sağlamış oldukları hizmet ve gösterdikleri çabaların yanı sıra hijyen, maske ve mesafe kurallarına uyan, çevreye önem veren kesimhane sahibi esnaflara ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kurallara uygun şekilde gerçekleşen uygulamalarda çok şükür bir sorun yaşanmadı. Hendek bu manada yine örnek oldu” diye konuştu.

GÖNÜL RAHATLIĞI

Kesimhanelerin Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler, Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesindeki ekipler tarafından titizlikle denetlendiğini ifade eden Başkan Babaoğlu, “Vatandaşımız kurbanlarını hijyen, maske ve mesafe kurallarına uyarak kurallara uygun ve hijyenik ortamda gönül rahatlığı ile kestirdi. Hendek’te bu bayram istenmeyen görüntüler yaşanmadı. Zabıta, Fen İşleri ve Sağlık İşleri birimimiz ile Çözüm Masası birimimiz bayramda mesai yaptı. Genel tüm şikâyetler değerlendiren ekiplerimiz aktif bir şekilde görevlerini yaparak vatandaşlarımıza hizmet verdi.” dedi. Babaoğlu ziyaret ettiği kesimhanelerin sahiplerine vermiş oldukları hizmet nedeniyle teşekkür belgesi takdim etti.

MEMNUNİYET

Kesimhane sahipleri Hendek Belediyesi ekiplerine hassasiyetleri ve bilgilendirmeleri için teşekkür ederken, Başkan Babaoğlu’na göstermiş olduğu hassasiyet nedeniyle teşekkür etti. Vatandaşlar kesimhanelerde uygulanan yöntemler ve denetimlerin yanı sıra, talep ve önerilerinin bayram boyunca belediye tarafından dikkate alınarak anında çözüm bulunmasından memnun olduğunu dile getirdi. Başkan Babaoğlu’nun yanı sıra Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır ve Tarımsal Hizmetler Müdürü Recep Ali Aydın tarafından da esnafa teşekkür belgeleri takdim edildi.

Son Haberler