Salı, Mayıs 17, 2022

Basın Masası Proğramına Taranoğlunun Sözleri Damga Vurdu

- REKLAM -

Oxijen TV, de yayınlanan Ahmet Bağ’ın hazırlayıp sunduğu Basın Masasının bu hafta ki konukları Sakarya Eski Orman Bakanı Ersin Taranoğlu ve Sosyolog Kamil Özkan idi.

Programın hemen başında bedelli askerlik ile ilgili gelişmeler değerlendirilirken ilerleyen dakikalarda Cumhurbaşkanına yapılan hakaretler üzerinden suç duyuruları ve gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanması konuşuldu.  Başkanlık sisteminin de konu edinildiği programa Eski Bakan Ersin Taranoğlu’nun sözleri damga vurdu. Taranoğlu:  ‘Seçimlerin zamanında yapılacağını iktidar değişse bile başkanlık sisteminin değişmeyeceğini CHP’nin içinde olduğu ve olacağı sol bir bloğun asla Cumhurbaşkanı çıkaramayacağını iddia etti.

Bunun üzerine söz alan Kamil Özkan; ‘Eski Bakana katılmıyorum. Önümüzde ki seçimde iktidarın değişeceğini iş başına gelenlerin ülkeyi güçlendirilmiş parlamenter sisteme getireceğini söyledi.

Son Haberler

Sezon Öncesi Amfi Tiyatro Yenileniyor

Sapanca Belediyesi sezon öncesi Sapanca Belediyesi Gençlik Merkezi bünyesindeki Amfi Tiyatro’ da yenileme çalışmalarına başladı. Konser, söyleşi, tiyatro gösterimi gibi...