Başkan Karakullukçu muhtarlarla bir araya geldi

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, mahalle muhtarları ile istişare toplantısında bir araya geldi.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  pandemi sürecinin ardından 24 mahalle muhtarı ile bir araya gelerek, istişare toplantısı gerçekleştirdi. Arifiye Belediyesi Kuğulu Park tesislerinde 07 Ağustos Cuma günü düzenlenen toplantıda, muhtarlarla bir araya gelen başkan Karakullukçu, pandemi sürecini değerlendirerek,  yapılması planlanan projeler ve Belediye hizmetleri hakkında mahalle muhtarlarını bilgilendirdi.

Başkan Karakullukçu yaptığı açıklamada; “ Değerli Muhtarlar Derneği Başkanımız, Değerli Muhtarlarımız, Değerli Başkan yardımcılarımız hepinizi sevgi, saygı hürmetlerimle selamlıyorum. Bütün Dünya ülkeleri Korona virüs hastalığından dolayı zor bir süreçten geçiyor. Bizler de bu konuda Sayın Kaymakamımızın koordinasyonunda, Belediye, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığının katılımı ile ilçemizde sık sık denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz.   İnşallah en kısa süre içerisinde bu virüsün aşısı bulunur ve milletimiz bu hastalıktan kurtulur.

Doğalgaz olmayan yerlerle ilgili çalışmalar sürüyor

Doğalgaz olmayan mahallelere doğalgaz getirmek için çalıştıklarını belirten Başkan Karakullukçu,  Doğalgaz olmayan mahallelerle ilgili plan çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Başkan Karakullukçu; “ İlçemizde belli başlı bir takım problemler var. Ancak bunların hepsi çözülebilecek problemler.  Bizim planlı alanlarımız doğalgaz alan yerlerimiz belli. Doğalgaz olmayan Nehrin öteki tarafından bulunan mahallelerimiz ve Adliye Mahallesinin Karaçam’a doğru olan bir alan var.  Nehrin diğer yanında bulunan Hacıköy, Mollaköy, Karaçomaklar, Semerciler ve Kumbaşı Mahallelerimizle ilgili plan çalışmaları sürüyor. Diğer Köylerimiz Türk Çaybaşı, Çaybaşı Fuadiye, Kemaliye, Kışlaçay ve Çınardibi mahallelerinin Zeminle ilgili çalışmalarını bitirdik. Zemin Çalışmaları Bakanlık tarafından onaylandıktan sonra bu mahallelerimizde plan çalışmalarımız başlayacak. Boğazköy ile ilgili de zemin etütlerine yeni başlayacağız. AGDAŞ ile görüştük. Plan çalışmaları biten köylerimize doğalgaz hattının döşenmesi işini AGDAŞ’ın beş yıllık yatırım programına aldırdık. İnşallah planlar bittikten bütün köylerimize doğalgazı getireceğiz.  Bu programı düzenleyen muhtarlar derneği başkanına, katılımlarınızdan dolayı siz değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

Son Haberler