Bir Yılda 3 İlçede Yeni Kütüphane Açıldı, 2 İlçede de Kütüphaneler Modernize Edildi

2021 Yılbaşında İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar ve Müdür Yardımcısı Mehmet Güngör, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğüne yaptıkları ziyarette, Genel Müdür Ali Odabaş’a sundukları projede, Sakarya’da bir çok ilçede kütüphane olmadığını ve bazı ilçelerdeki kütüphanelerin modernize edilmesi gerektiğini anlattılar.

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar açıklamasında ‘Genel müdürümüz ile yapılan istişare de uygun görüşleri ile 2021 yılı içinde Karapürçek, Tarakli, Ferizli İlçe Halk Kütüphanelerinin açılması, Kemalettin Sami Paşa ve Geyve İlçe Halk Kütüphanelerinin modernize edilmesi kararlaştırıldı.

Planlandığı gibi 2021 yılında “Kütüphanesi Olmayan İlçe Kalmasın” projesi dahilinde Karapürçek İlçe Halk Kütüphanesi 30.06.2021, Taraklı İlçe Halk Kütüphanesi 30.10.2021 ve Ferizli İlçe Halk kütüphanesi 27.12.2021 tarihinde hizmete açıldı.

Kemalettin Sami Paşa Halk Kütüphanesi Yeni Sakarya Stadyumuna taşındı. Geyve İlçe Halk Kütüphanesi de yeniden modernize edildi.

Ayrıca Yenikent Şeyh Edebali Halk Kütüphanesi inşaatı bitti. 2022 yılında tefrişatı yapılıp hizmete alınacak’ dedi.

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, ayrıca 2022 yılında Arifiye İlçesinde yeni bir bina bularak kütüphane açılması çalışmalarına başlandığı, Kocaali Sögütlü İlçe Halk Kütüphanelerin de modernize edilmesi çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

En uzak ilçelerimizde kütüphane açarak oradaki çocuklarımızı halkımızı okumaya, aydınlanmaya, bilgiye ulaşmasını kolaylaştırıyoruz’ dedi.

Son Haberler