Burhan Namlı: Cumhur İttifakı Etle Tırnak Gibidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Merkezi tarafından Hendek İlçe Başkanlığına atanan Adem Öz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretten, “Liderlerin iradesine saygı, Cumhur İttifakı ruhuna yakışır birliktelik” mesajları yansıdı. 

SAKARYA – Beraberindeki ilçe yönetim kurulu üyeleri, Kaçep komisyonu üyeleri, Hendek Ülkü Ocakları Başkanı Sıtkı Yaz, belediye meclis üyesi adaylarıyla AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret eden MHP İlçe Başkanı Burkhan Namlı, “Cumhurbaşkanımızın tensip ve takdirleriyle göreve gelen Sayın Adem Öz başkanımızı ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum. İlçemize, Cumhur İttifakımıza ve AK Parti camiasına hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

ÖZ: CUMHUR İTTİFAKININ TEMELİ SAĞLAM, NE YAPSALAR YIKILMAZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti İlçe Başkanı Adem Öz ise, Cumhur İttifakının yıkılması, bozulması için gayret edenlerin, uğraşanların olduğunu belirterek, “Cumhur İttifakı hem liderlerimiz bazında hem de tabanlarımız bazında o kadar sağlam ki, tüm gayretleri, uğraşları boşa çıkıyor. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı gece, bu kalkışmaya karşı duran milli iradeyle Cumhur İttifakı doğmuştur. Liderlerimizin de ifade ettiği üzere, Cumhur İttifakı etle tırnak gibidir. Temeli sağlamdır, milli birlik ve beraberliktir.” ifadelerini kullandı.

BU YAPILAN, CUMHURBAŞKANIMIZIN İRADESİNE KARŞI DURMAKTIR

Başkan Öz, AK Parti’nin çok ciddi kurumsal yapıya sahip, Türkiye’nin en güçlü siyasi partisi olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

Neymiş efendim, MHP şikâyet etmiş.  Bu MHP’ye yapılacak bir haksızlık olduğu gibi AK Partimize ve Cumhurbaşkanımızın iradesine de karşı durmak anlamına gelir. Bakın, ben 5 yıl Ali Kemal Sofu kardeşimizin seçim çalışmalarında bulundum. Sonuçta, Hendek’te ittifak kararı alınınca bize düşen görev liderimizin ve onun iradesinin yanında olmaktı, öyle de yaptık. Cumhur İttifakının, Adayımız Turgut Babaoğlu’nun kazanması için hep beraber çalışacağız. Ama önce inanacağız. İnanmak başarının yarısıdır. AK Parti ve MHP kadroları bu inancı, kararlılığa sahiptir. Allah’ın izniyle, 31 Mart gecesi Hendek’te ve Sakarya’nın tamamından liderlerimize zafer müjdesi ulaştıracağız” 

Son Haberler