Büşra Duygu Değirmenci Alptekin

Büşra Duygu Değirmenci Alptekin Kimdir?

1991 yılında Makedon göçmeni bir ailenin evladı olarak İstanbul’da dünyaya geldi.

İlkokula FMV Özel Ayazağa Işık İlköğretim Okulu’nda başladı ancak ailesininin Sakarya’ya yerleşmesi nedeniyle ortaokul üçüncü sınıftan itibaren eğitimine Sakarya’da devam etti. Liseyi, Özel Sakarya Eğitim Kurumları’nda birinci olarak tamamladı.

2006 yılında, İngiltere Bournemouth English School’a giderek yabancı dil eğitimini aldı.

2015 yılında, Başkent Üniversitesi’de Mühendislik Fakültesi, Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret bölümünü bitirdi.

Yüksek Lisansını Amerika Birleşik Devletleri Conley Üniversitesi, Siyaset Bilimi dalında; İkinci Yüksek Lisansını Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, İş Sağlığı ve Güvenliği dalında başarıyla tamamladı.

Doktora eğitimine Orta Amerika ülkesinde, Azteca Üniversitesi, İşletme Yönetimi dalında devam etmektedir.

2015-2023 yılları arasında AK Parti Sakarya Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Ekonomi ve Ar-Ge Birim Başkanlıklarını yaptı. 2019 yılında Sapanca Belediye Meclis Üyeliğine seçildi.

İş hayatına aile şirketinde başladı. Hizmet sektöründe yer alan Alptekin, Duyal, Avrasya Fast Food ve Baria Sapanca Turizm Limited Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Alptekin, aynı zamanda MÜSİAD Sakarya Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesidir.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için AK Parti’den Sakarya Milletvekili Aday Adayı olan Alptekin ileri seviye İngilizce ve orta seviye Almanca bilmektedir.

Büşra Duygu Değirmenci Alptekin evli ve 2 çocuk annesidir.

Son Haberler