Büyükşehir personeline siber güvenlik eğitimi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi personelleri kurum içi eğitim programı kapsamında ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi alanında ‘siber güvenlik’ eğitimi aldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde sürdürülebilir, yenilikçi ve güvenli bir çalışma mekanizması geliştirilmesi için kurum içi eğitimler ara vermeden devam ediyor. Çalışanlara son olarak bilgi güvenliği ve siber ortamda korunma teknikleri konusunda eğitim verildi. Alanında uzman ekip, Adapazarı Kültür Merkezi’nde (AKM) ISO 27001 standartlarına uygun işletilen ‘Bilgi Güvenliği Yönetimi’ sistemini anlattı.

Siber saldırıya karşı güvenlik yöntemleri

Verilen bu eğitimle birlikte kurum çalışanları, siber saldırıya maruz kalınmaması için yapılması gerekenleri ve siber terörizme karşı korunma yollarını dinledi. Eğitimde ayrıca mobil ve masaüstü cihazlarda şifre, uygulama yüklemesi, kablosuz ağlar ve kod oluşturma işlemlerinin güvenilir şekilde yapılma yöntemleri gösterildi.

Eğitimlerimiz devam edecek

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Kurum olarak halkımıza en sürdürülebilir, yenilikçi ve çözüm odaklı hizmeti verebilmek için eğitimlerimiz devam ediyor. Kurum personelimizi, siber dünyada yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklı hale getiriyoruz. Elektronik-bilişim sistemimizi, verilerimizi ve işlemlerimizi koruyabilmek için siber güvenlik eğitimleri veriyoruz. Yapılan son eğitim de personelimize  bilgi güvenliği noktasında önemli bir katkı sunmuştur.  Eğitimlerimiz, her alanda aralıksız olarak devam edecektir” denildi.

Son Haberler