Büyükşehir’den gurur veren uygulama: “Vatan bize sahip çıkıyor”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, takdir toplayan bir uygulama hayata geçirdi. Bugün belediye ulaşım araçlarına binen şehit yakını ve gaziler kart bastıklarında “Vatan size minnettar” cümlesini işitti. Bu durum karşısında duygulanan şehit yakını ve gaziler “Vatan bize sahip çıkıyor” diyerek Büyükşehir’e teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşın takdirini kazanan bir uygulamayı hayata geçirdi. Ulaşım Daire Başkanlığı, Sakarya genelinde ulaşımı sağlayan belediye otobüsü ve özel halk otobüslerinde kullanılan Kart54 sistemine yeni bir yazılım yükledi. Bu yazılım sayesinde artık şehit yakını ve gaziler otobüse binip kart okuttuklarında “Vatan size minnettar” sesini duyuyor. Belediye ortaklığında geliştirilen yazılımın aktif edilmesiyle başlayan uygulama şehit yakını, gaziler ve vatandaşların takdirini topladı.

‘Serbest kart’ sesi yerine bu sesi duydular

Şehit yakını ve gaziler, ulaşım araçlarına bindiklerinde ilk kez duydukları bu ses karşısında duygulandı. Minnet ifadeleri karşısında onure olan şehit yakını ve gaziler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Daha önce ‘serbest kart’ olarak duydukları sesi bu kez ‘Vatan size minnettar’ şeklinde işiten şehit yakını ve gaziler, bu uygulamalar sayesinde ülkenin gözünde değerli bireyler olduklarını hissettiklerini ve Büyükşehir’in Sakarya’da benzer uygulamalar hayata geçirmeye devam edeceğine inandıklarını ifade etti.

“30 yıl önceye gidip, ‘vatan bize sahip çıkıyor’ dedim”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Mustafa Çolak, sesi duyduğunda 30 yıl öncesine döndüğünü ve ‘Vatan bize sahip çıkıyor’ ifadesini kullandığını belirterek, “Belediye otobüslerinde bu sözleri duymak bizi duygulandırıyor. Şehit erlerimiz ve gazilerimiz gururlu. Emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. 30 yıllık bir gazi olarak ilk güne gittim, vatan bana sahip çıkıyor dedim. Tüylerim diken diken oldu” dedi. Şehit babası Kemal Öztürk, “Vatan bize minnettardrı kelimesi beni çok gururlandırdı. Projede emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerim.” diye konuştu. Şehit babası Muharrem Hayta ise, “Bizi, ailemizi, camiamızı gururlandıran bir iş olmuş. Yolcular da şaşıracak ve bizi alkışlayıp aynı duyguları yaşayacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“Yaşamın her noktasında, her anlamda yanınızdayız”

Ulaşım Dairesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Kahraman şehitlerimizin yakınları ve gazilerimize bir tür saygı ifadesi olarak hayata geçirilen uygulamayla birlikte topluma ve millete olan sorumluluğumuzu her şekilde ifade ediyoruz. Bu ülke için evlatlarını, yakınlarını toprağa veren vatandaşlarımız ve hayatlarını ortaya koyup gazi olan hemşerilerimizin her alanda yanındayız. Onların kıymeti, bizler için paha biçilemez. Bu vesileyle yaşam alanımızın her noktasında minnet ifadelerini işitmeye ve değerli olduklarını hissetmeye layık olan şehit yakını ve gazilerimize vatana kattıkları değerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi.

Son Haberler