Pazartesi, Ekim 3, 2022

Büyükşehir’den sertifikalı eğitim

- REKLAM -

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından ev ve süs hayvanı satışı yapan iş yerlerine yönelik düzenlenen sertifikalı eğitimler tamamlandı. Şehir içi ve şehir dışından gelen 77 katılımcıya 6 saat süren eğitimler sonunda sertifikaları verildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ev ve süs hayvanlarının üretim, satış, barındırma konularına ilişkin sertifikalı eğitim programı düzenledi. Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimlerde şehir içi ve şehir dışından toplam 77 katılımcıya iş yeri kurma ve açmanın yanı sıra hayvan ekolojisi, hayvan davranışları ile hayvan bakımı ve beslenme gibi farklı başlıklarda paylaşımlar yapıldı. Uzman ekipler tarafından sunulan 6 saatlik eğitimlerin ardından katılımcılar, pet shop ve benzeri iş yeri açabilmek için gerekli olan ruhsatı alabilecek.

Katılımcılar sertifikalarını aldı

Ev ve Süs Hayvanları Üretim Satış Barındırma’ konulu eğitim ile ilgili yapılan açıklamada, “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama yönetmeliğinin ilgili maddeleri kapsamında Ev ve Süs Hayvanlarını Üretim, Satış, Barındırma konulu eğitimimize şehir içi ve şehir dışından birçok vatandaşımız katıldı. Toplamda 77 katılımcının yer aldığı eğitimde uzman eğitmenler tarafından 6 saatlik eğitim verildi. Eğitimin sonrası katılımcılarımıza sertifikalarını terslim ettik. Eğitimimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” denildi.

- REKLAM -

Son Haberler

Kültür sanat sezonu Göksel Baktagir dinletisiyle başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yeni sezon kültür sanat etkinlikleri kanun virtüözü Göksel Baktagir ve Murat Süngü ile Bülent Elmas’ın katılacağı...