Büyükşehir’in pedalları Dubai’de tarih yazdı

Yeni kurduğu takımla bisiklette iddiasını sürdüren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün sporcuları Dubai’deki yarışlara damga vurdu. Uluslararası Dubai Turu’nda Onur Balkan birinci ve Batuhan Özgür ikinci oldu. Mücadeleyi tribünden izleyen Başkan Yüce sporcuları tebrik ederek Dubai’den, “Bugün başarımızı mühürledik. Bu gurur Sakarya’nındır” ifadelerini kullandı. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bisiklet alanında hanesine bir önemli başarı daha ekledi. Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün başarılı bisiklet yarışçıları, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde gerçekleştirilen 24 takım ve 120 sporcunun yarıştığı Uluslararası Dubai Turu’na katıldı. Dünyadaki spor camiasının yakından takip ettiği müsabakalar büyük bir heyecana sahne oldu.

Başkan Yüce tribünden takip etti

Yarışın ilk saniyesinden itibaren iyi bir performans sergileyen Büyükşehir’in sporcuları Onur Balkan ve Batuhan Özgür bitiş çizgisini geçen ilk 3 sporcu arasında yer aldı. Balkan birinci, Özgür ise ikinci oldu. Podyuma çıkan Sakarya’nın sporcuları ödüllerini aldı. Başkan Ekrem Yüce de yarışları Dubai’de tribünden izleyen isimler arasındaydı. Sporcularla birlikte bu heyecanı yaşayan Yüce, dereceye giren bisikletçileri tebrik etti.

“Bu gurur Sakarya’nındır”

Yarış sonunda açıklama yapan Yüce, “Şampiyonaya katılmış olmanın, Büyükşehir bisiklet takımı olarak birinci ve ikinciliği almanın onurunu yaşıyoruz. Şehrimiz dünyada bisiklet şehri unvanıyla sayılı şehirler arasına girmiştir. Bugün başarımızı mühürledik, perçinledik. Bu yarışta sporcularımız hem birinciliği ve hem de ikinciliği aldı. Takımımızı, sporcularımızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu gurur Sakarya’nındır, bu gurur Türkiye’nindir hayırlı olsun” dedi.

Büyükşehir’in yeni takımı iddialı

Büyükşehir Belediyesi, yeni kurduğu bisiklet takımıyla iddiasını sürdürüyor. Ata Karaberberoğlu ve Sıddık Ertürk’ün altyapıdan yetiştiği takımda 2 Ukraynalı, 2 Azeri ve 1 Moldovyalı sporcu bulunuyor. 11 kişilik takım Türkiye’deki ve dünyadaki organizasyonlarda ‘Bisiklet Dostu Şehir’ unvanına kavuşan Sakarya’nın ismini zirveye çıkarmayı hedefliyor. Nevzat Kıral, İsmail Yıldız ve Aleksandr Tarasov’un teknik gözetimindeki sporcular, yeni yarışlar için sıkı bir hazırlık halinde.

Son Haberler