Caferiye-Ortaköy TOKİ Konutları için doğalgaz müjdesi

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar “Girişimlerimiz sonucu 2 yıldır beklediğimiz proje için çalışmalar başladı.  Hayırlı Olsun” dedi.

“Caferiye-Ortaköy TOKİ Konutları” 448 Konutluk 1. Etap ve Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığının destekleriyle “Her Yıl 100 bin Yeni Sosyal Konut” projesi kapsamında yapılan 396 konut için Sakarya Gaz Dağıtım A.Ş (AGDAŞ) tarafından doğalgaz alt yapı çalışmaları sürüyor.

Çalışmalar başladı
Yapılan çalışmaları yerinden inceleyen Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “Girişimlerimiz sonucu; beklediğimiz müjde geldi.  Caferiye – Ortaköy evlerimizin bulunduğu 448 Konutluk 1.Etap ve yapım çalışmaları süren, “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut” projesi kapsamında alt yapı çalışmaları devam eden 396 konut için yüklenici firma (AGDAŞ) tarafından doğalgaz alt yapı çalışmaları başladı.  Yapılan Çalışmayla birlikte; 2 binin üzerinde hemşerimiz doğalgaz konforuna kavuşacak. 

Girişimlerimiz sürüyor
Sözlerine devam eden Başkan Acar “TOKİ Konutlarımızın doğalgaz konforuna kavuşmasının ardından, Kadıköprü ve Caferiye mahallemizin de doğalgaz konforuna kavuşması için girişimlerimiz devam ediyor. Bu vesile ile çalışmalarımızın ve girişimlerimizin  her zaman  destekçisi olan;  Çevre Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Hazine ve Maliye Bakanımız  Lütfi Elvan’a,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’a, Milletvekillerimiz Recep Uncuoğlu’na, Çiğdem  Erdoğan Atabek’e, Muhammet Levent Bülbül’e,  AK Parti İl Başkanımız Yunus Tever’e,  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye,  EPDDK Başkanımız Mustafa Yılmaz’a, TOKİ Başkanımız, Ömer Bulut’a Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zeynel Abidin Erdem’e, AGDAS Genel Müdürü Kenan Demir’e, Siyasi Parti ilçe başkanlarımıza ve çalışmaları sabırla bekleyen hemşerilerimize teşekkür ederim”  şeklinde konuştu.

Son Haberler