Cuma, Temmuz 1, 2022

‘Çocukların Yatağa Aç Girmeyeceği Bir Türkiye İnşaa Edeceğiz’

- REKLAM -

DEVA Partisi Adapazarı İlçe Teşkilatı yöneticileri yaptıkları açıklamada, “DEVA Partisi’nin Türkiye vizyonu, güçlü, saygın, özgür ve zengin Türkiye idealini gerçekleştirmektir. Sahadaki çalışmalarımıza hız veriyoruz. Yağmura,  çamura,  soğuğa, sıcağa aldırmadan, gece ve gündüz demeden çalışmalarımızı seçim yarın olacakmış gibi planlıyor, çalışma tempomuzu yükseltiyoruz. Genç, dinamik ve enerjik bir ekibimiz var. Adapazarlı hemşehrilerimizle buluşmaya, dinlemeye ve çözümlerimizi paylaşmaya devam edeceğiz” dediler. Adapazarı ilçe teşkilatı yöneticileri Işıklar Köyünde vatandaşlarla bir araya geldiler. 

“EKONOMİK ÇÖKÜŞÜN FATURASI ÇOK AĞIR”

Merkezdeki Mahalle temsilciliği başvurularını değerlendirdiklerini ve üye kayıtlarını aldıklarını söyleyen DEVA Partisi İlçe Başkanı Ahmet Özkan, “Ekonomi alarm veriyor ve yoğun bakım tedavisinde sadece ateş düşürücü ile iyileştirme sağlanmaya çalışılıyor. Vatandaş sıkıntılı. Bunalımda. Aile içi tartışmalar komşudan duyuluyor. Ülke genelinde boşanma sayısı, icra dosya sayıları, okuldan uzaklaşan çocuk sayısı, toplumda şiddet olayları, hırsızlık gibi toplumsal yönden her tür olumsuzluk her geçen gün daha çok artıyor. Ekonomik çöküşün faturası çok ağır oluyor.

“BOZULAN EKONOMİ YÜZÜNDEN ÇİLE ÇEKMEK, KADER DEĞİLDİR”

Ekonomik çöküş sadece yoksullaşma getirmiyor. Toplumda adli vakaların artmasından insanların psikolojilerinin bozulmasına kadar bir çok olumsuzluğu da peşi sıra getiriyor. Gittiğimiz yerlerde sivil toplum örgütlerini, odaları, esnafı ve sahadaki yurttaşlarımızı dinledik, dertlerine ortak olmaya çalıştık. Tabii gittiğimiz her yerde gördüğümüz manzaralar gerçekten içler acısı. Her tarafta işsizliğin, her tarafta yoksulluğun, özellikle sokaklarda genç işsizlerin sayısının artması, hepimizin vicdanını kanatıyor. Eğer ekonomi yönetiminin çözüm olacak formülleri yoksa, tedbir alamayacak durumdalarsa, eğer bu esnafın sesini duymuyorsanız,  eğer bu insanlarımızın mağduriyetlerine bir an evvel çözüm bulamıyorsanız, inanın ki vatandaşımız sizi sandıkta mutlaka cezalandıracak; bunu bilesiniz. Bozulan ekonomi yüzünden çile çekmek kader değildir. Biz sizleri uyarıyoruz, vatandaşlarımıza artık çile çektirmeye son verin, görevinizi yapın ve milletimizi bu mağduriyetten kurtarın. Vatandaşlarımızda kaderlerini belirlemek için sandığı bekliyorlar.”dedi.

“ADİL REKABETİ, FIRSAT EŞİTLİĞİNİ VE RANT YERİNE VERİMLİLİĞİ TESİS EDECEĞİZ”

Özkan açıklamasında, “Biz sahada halkımızı, çalışanları, köylüyü, besiciyi, emekliyi, esnafı, öğrenciyi, dar gelirlileri, herkesin  şikayet, talep ve önerilerini sürekli dikkate alıyor,  yazılı hale getirdiğimiz çözümlerimizi ve eylem planlarımızı sürekli anlatıyoruz  ve kamuoyu ile paylaşıyoruz. DEVA Partisi iktidarında, ekonomide doğru sistemi, adil rekabeti, fırsat eşitliğini ve rant yerine verimliliği tesis ederek sağlayacağız. Büyümeyi kredi pompalamasına dayalı yapıdan, verimliliğe dayalı bir yapıya kavuşturacağız.  Büyüme ve refahtan tüm vatandaşlarımızın adil bir biçimde pay almasını sağlayacağız.

“ÇOCUKLARIN YATAĞA AÇ GİRMEYECEĞİ BİR TÜRKİYE İNŞAA EDECEĞİZ”

Tek bir çocuğun dahi yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye inşa edeceğiz. Kadınlarımızı toplumsal eşitsizlikten ve şiddetten, çocuklarımızı her türlü istismardan, gençlerimizi ise gelecek kaygısından kurtaracağız. Hayat pahalılığı ile mücadele eden, üretim ve istihdam odaklı, insan onuruna yaraşır sosyal politikalarla desteklenmiş bir anlayışı hayata geçireceğiz. Aşırı yoksulluğu sıfırlayacağız. Ülkemizi gelir dağılımında OECD içinde en kötü sırada olmaktan kurtaracağız. Ülkenin üretimini artırmak için her türlü çaba gösterilecek, bu konudaki tüm eylem planlarımız süresi içinde uygulanacaktır.

“ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZİ HALKIMIZA ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ.”

DEVA Partisi olarak, bundan sonra da Adapazarlı hemşehrilerimizin sesi olmaya devam edeceğiz; zorlukları, bu zor günleri hep birlikte aşmamız konusunda hemşehrilerimizin sorunlarını gündeme taşımak, çözüm önerilerimizi her yerden haykırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu konuda halkımıza destek olacağız. İnşallah, biz iktidarı uyaracağız; iktidar sorunu çözdü, çözdü; çözmedi, Allah’ın izni ile onlarla sandıkta hemşehrilerimizin, milletimizin desteği ile vedalaşacak ve sorunları çözeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Son Haberler

DEVA Partisi 2 Temmuz’da Gebze’de

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ikinci mitingini 2 Temmuz’da Gebze’de düzenleyecek. Marmara bölgesinde gerçekleşecek ilk...