‘Daha Özgür Basın İçin Dijital Medya’

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayan DİJİMED Başkanı Ersin İbil, “Türk basınından sansürün kaldırılmasının 112. yılı kutlu olsun ”dedi.

Dijital Medya ve Habercilik Derneği (DİJİMED) Başkanı Ersin İbil, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ÖZGÜR BASIN 112. YILINDA

Gazetecilik mesleğinin kamu hizmeti niteliği taşıdığını söyleyen Başkan Ersin İbil, “Her yıl 24 Temmuz’da kutladığımız Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın 112. Yılındayız. Toplumsal değerlere saygılı, kişisel, hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın demokrasilerin en büyük güvencesidir. Basının daha da özgür hale gelebilmesi için dijital medyanın önemi de büyüktür. ” şeklinde konuştu.

GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Teknoloji çağında basın özgürlüğünün daha ileri seviyede olduğunu dile getiren DİJİMED Başkanı İbil, “Yaşadığımız bu Koronavirüs salgını sürecinde dahi basın mensupları vatandaşın haber alma hürriyetini sağladı. Gece gündüz demeden salgın sürecinde doğru ve güvenilir bilgiyi vatandaşa ulaştırdı. Bu duygu ve düşünceler ile tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyorum ” ifadelerini kullandı.

Son Haberler