Damla Bozkurt Profesyonel Eğitimlere Başladı

Damla Bozkurt, Savibuorg ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin ortaklaşa yürüttüğü “Villa ve Bungalov İşletmecilerine Yönelik Turizm Eğitim ve Bilgilendirme Programı”nda Turizmde Sosyal Medya/Influencer eğitimi verdi.

Son yıllarda bungalov ve butik otel turizmi konusunda işletmecilere tanıtım, reklam hizmeti, takipçilerine de güvenilir tavsiyeler veren bir influencer olarak tanınan Damla Bozkurt, ihtiyaçlara yönelik içerik oluşturma, logo ve imaj çalışmalarını da profesyonel olarak yürütmeye devam ediyor.

Her tarza uygun tavsiyelerle takipçilerinin, hizmet kalitesi ve anlayışı ile de işletmelerin güvenini kazanan Damla Bozkurt, içerik oluştururken titiz bir çalışma yürüterek başından sonuna kadar sürecin içerisinde yer alıyor.

Sosyal medya turizm sektörünün önemli bir ayağı

Hayatın her alanında sosyal medyanın önemini vurgulayan Damla Bozkurt, “Turizm sektörü için de sosyal medya olmazsa olmazlardan. Artık hepimiz gideceğimiz yerleri belirlerken sosyal medya taraması yapıyoruz; kim ne demiş, neyi tavsiye etmiş veya etmemiş, nasıl bir yer, nereleri görmek gerek gibi sorularımıza cevaplar arıyoruz ve sosyal medya içerikleri, yorumları rotamızı, yönümüzü büyük oranda belirlememizi sağlıyor. Dolayısıyla ben influencer olarak verdiğim ve vereceğim tavsiyelerle takipçilerimin güvenini kazanmalı ve samimiyeti inşa etmeliyim ki sürekliliği olsun. Aynı şekilde seçeceğim işletmelerin de benzer değerlere önem vermesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

İçerik doğru oluşturulmalı

İçerik oluştururken profesyonel gözle bakmanın önemine değinen Damla Bozkurt, “Kullandığınız görseller kadar onları birleştirmek, video içerikler hazırlamak zahmetli bir iş. Görseller, bir işletmenin karakteristiğini, kimliğini ortaya koyar, dolayısıyla doğru şekilde bir araya getirmek önemlidir. Olduğundan farklı unsurları bir araya getirirseniz, işletmeyi yansıtamaz ve takip edenler tercih ettiğinde hayal kırıklığına yol açmış olursunuz. Öte yandan kullanılan dil de önemli. Seçtiğiniz kelimelerin hepsinin takipçilerde bir karşılığı var” dedi.

“Daha iyisi” her zaman olur

İstikrarlı bir şekilde ilerlemeye devam eden Bozkurt, tecrübe ve teknoloji ilerledikçe daha iyisine doğru yol aldığını belirterek, “Hayatta her şeyin daha güzele doğru ilerlemesi mümkün. Daha iyi nasıl olabilir ki Damla, diye her kendime sorduğumda ilerlediğimi fark ettim. Bu soruyla arayışı başlatıyoruz aslında ve gerisi geliyor. Burada kilit noktam istikrar ve profesyonellik. İstikrarlı bir şekilde güvenilir işletmeleri seçerek yol alıyorum. Aynı istikrar takipçilerimde de var. Onlarla samimi, güvenilir bir bağ geliştirerek neredeyse aile olmuş durumdayız. Bu da ilerlemeyi motive eden bir unsur. Teknoloji her geçen gün ilerlemeye devam ediyor. Neyi nasıl ve nerede kullanacağınızı bilmek, işi profesyonelleştiriyor. Bu durum, turizm sektörünü de olumlu anlamda etkileyen ve hareketlilik sağlayan önemli bir etken” açıklamasını yaptı.

“Artık ben de Sapancalıyım”

Karşılıklı güven ve samimiyetle doğru orantılı olarak iş yoğunluğunun arttığını belirten Damla Bozkurt, “Olumlu olan her şey iş yaşamıma da olumlu yansıyor. Tabi ki bu karşılıklı. Öyle ki paylaşımlarım ve oluşturduğum içerikler işletmelerin popülaritesini artırıyor, bu da benim işime olumlu yansıyor. Yoğun talep dolayısıyla İstanbul’dan Sapanca’ya gelmek, hatta Sapanca’ya gelip evime dönememek o kadar sık yaşanır hale geldi ki sonunda ben de Sapancalı oldum. İyi ki de oldum” şeklinde duygularını ifade etti.

Damla Bozkurt Sosyal Medya Hesabı:

https://www.instagram.com/damlabozkurt_blogger/

Son Haberler