Davulcu: Tabelalara çeki düzen verilmeli

Sakarya Fotoğrafçılar, Ressam ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Cevat Davulcu, şehirdeki tabelaların yaşattığı karmaşa ve düzensizliğin hat safhaya ulaştığını belirterek, yerel yönetimlere seslendi.

Çözüm bulunmalı

Son yaşanan fırtınalı hava şartları nedeniyle şehirdeki işyeri tabelalarının tehlikeye davetiye çıkardığını belirten Oda Başkanı Cevat Davulcu, “Şehrimizde sürekli olarak artan yeni işyerlerinin sayısı hepimizi sevindiriyor, ancak işyeri sayılarıyla birlikte artan tabelalarının düzensizliği ve karmaşası ise canımızı sıkıyor. Her kış mevsimi yaşadığımızı endişeyi dile getirmek ve yerel yöneticilerimizle bu soruna bir çözüm bulmak ümidindeyiz. Sert, yağışlı ve fırtınalı hava koşullarında gelişigüzel, irili ufaklı monte edilen tabelalar her han bir kaza riski taşımaktadır. Bunun son örneği geçen günlerde yaşadığımız fırtınada gördük. Çok şükür ki, olumsuz bir durum yaşanmadı ama bu olmayacağı anlamına gelmiyor” dedi.

Olası kazalara karşı

Davulcu, “Diğer illerde yaşanan tabela kazalarını görüyoruz ve çok üzülüyoruz. İnsanların başına düşerek öldüren, araçlara zarar veren ve çevreyi tehlikeye atan tabelaları artık görmek istemiyoruz. Olası bir kaza riskine karşı hemen tedbir alarak harekete geçmeliyiz. Bu soruna belediyelerimizle birlikte el atmalıyız.”  

Çeki düzen getirilmeli

Başkan Davulcu, “Şehrimizdeki tüm işyeri tabelalarına çeki düzen getirmek, asansörlerde olduğu gibi yıllık periyotlarda bakımlarının yapılması ve belli bir standarda kavuşturulması için çaba göstermek istiyoruz. Şehrin tabelacı esnafları olarak, bu sorunun çözülmesi adına elimizden geleni yapmaya hazırız. Belediyelerimizle birlikte yapacağımız çalışmalarla tabelaların neden olduğu görüntü kirliliğini ve standartsızlığını engelleyebiliriz. Odak olarak, bu konuda yürüteceğimiz çalışmaya belediyelerimizden destek bekliyoruz” dedi.

Son Haberler