Deva Serdivan’da Coşku Her Geçen Gün Artıyor

SAKARYA – DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, İl Teşkilat İşleri Başkanı Ercan BAŞNUH, İl Eğitim İşleri Başkanı Ahmet KURT, katılımı ile  DEVA Partisi Serdivan İlçe Teşkilatı toplu üye katılımı gerçekleştirildi.

Demokrasi ve Atılım Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, “DEVA Partisi’ne gönül vermiş dava arkadaşlarım sizleri demokrasi, katılım, özgürlük, hukuk ve adalet hareketine destek vermek üzere bu çatı altına toplandığınızdan dolayı yürekten tebrik ediyorum.  Sizler hiç şüphesiz ülkemiz ve gelecek nesiller için daha refah bir Türkiye özlemiyle cesur yüreklerinizi ortaya koymuş insanlarsınız.

Siyasi ahlak göz göre göre yok edilmektedir.

Ülkemizde siyaset organı her geçen gün yok olmaktadır. Siyaset kurumu çözüm sanatı olmaktan çıkmış ayrıştıran, ötekileştiren, korku ve kaygıyı ortaya çıkaran bir şeye dönüşmüştür. Üretecek yeni şeyleri olmayan insanımızın huzur içinde olması için yapılan siyaset çareyi türlü çekişmelerde ve tehdit biriminde aramaya başlamıştır. Siyaset merkezinden adaleti, hukuku ve insanı çıkarmış rant uğruna birilerinin sopası haline gelmiştir. Yine belirtmek zorundayım ki ilimiz siyasetinde de kendilerini siyasi ahlak olarak görenler değerlerimizi şahsi ihtiraslarına ve siyasi emellerine kurban etmişlerdir. Ülkemizde olduğu gibi siyaset kurumu da yapıcı özelliği yitirilmiş ve ayrıştıran dostu dosta arkadaşı arkadaşa düşman eder bir hal almıştır.

Ülkemizde olduğu gibi Sakarya’mızın da dertlerine deva bulmak üzere karar vereceğini hissediyor ve duyuyoruz.

Ben bilirim, ben yaptım oldu, benim adamım politikası artık iflas etmiştir. İşte bu nedenlerden dolayı Sayın Genel Başkanım ve arkadaşlarım DEVA hareketi hazır olmuştur. Serdivan bugün bu salonda devasına hazır olduğunu söylemek için buradadır. İlimiz tarım yönünden çok zengin olmasına rağmen maalesef tarımdan uzaklaştırılmış üretken ekonomi ve sanayinin dışında betona ve sosyal yardıma mahkûm edilmiştir. Memurumuzun, işçimizin, esnafımız ve çiftçimizin haksızlık, gelir adaletsizliği liyakatsiz ekonomik sorunu karşısında bir haykırış içerisinde olduklarını açıkça görüyoruz. Bizler bu tablo karşısında susmaya ve seyirci olmaya razı olmadık. DEVA hareketine katılmaya karar verdik. Doğru karar verdik” diye konuştu.

Deva Partisi Serdivan İlçe Başkanı Ömer Aktaş, “Aralık ayının başında partimizin bu onurlu görevi şahsıma verildiği andan bu yana elini taşının altına koyan arkadaşlarımızla bu yola çıktık. Huzurun olduğu, geleceğe güvenle bakan bir Serdivan için çalışacağız. Sorunlara kalıcı çözümler üretmek için beyin göçünü durdurmamız gerekiyor. Gençlerimiz yurtdışına gitmeyi düşünüyor, bu durum bizi çok üzüyor. Halkımızı dinleyip dertlerine deva olmak istiyoruz. Bu yolda bizimle aynı yolda yürümek adına tüm halkımızı DEVA Partimize davet ediyoruz” dedi.

İl Teşkilat Başkanı Ercan Başnuh yaptığı açıklamada; 2 Temmuz 2020 de 5 kişi  ile  başlayan teşkilatlanma çalışmasında bugün 600 kişiye  ulaşan İl, İlçe  ve Mahalle Teşkilat yönetici  sayısına  ulaştık.

Bu siyasi  hareket bu şehirde yüzbinleri bu ülkede milyonları  yanına alıp büyümeye  devam edecektir. Bu gün gördüğümüz katılım bu inancımızın en önemli  güvencesidir.

Deva Partisi Serdivan İlçe Başkanlığına katılan yeni üyelerimize rozet takarken, yetki belgeleri İl ve İlçe Yöneticileri tarafından taktim edildi.

Son Haberler