Doğançay Şelalesi’nin cennet doğasında unutulmaz bir gün

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, en keyifli eğitimlerin yapıldığı Genç Atölye’de Doğa Tutkunları Atölyesi’nin ilk buluşmasını Doğançay Şelalesi’nin eşsiz tabiatının tam ortasında yaparak öğrencilere unutulmaz bir hatıra bıraktı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Genç Atölye, en keyifli derslerinden bir tanesini tabiatın kalbinde yaptı.

Her hafta farklı sanatsal, kültürel, eğitim alanında farklı dersler veren Genç Atölye bazı günler ise öğrencileri doğada yolculuğa çıkarıyor.

Eşsiz doğa

Şehrin tarihi, turistik ve doğal alanlarını tanıtan atölyenin ilk rotası Geyve Doğançay Şelalesi oldu. Türkiye’nin sayılı şelalelerinden bir tanesi olan, doğasıyla büyüleyen şelaleye zorlu parkurları aşarak ulaşan öğrenciler yeşilin ve mavinin hikayesini dinledi.

42 doğa tutkunu

15-21 yaş aralığındaki gençlere hitap eden programlar sunan atölye, 42 doğa tutkunu öğrencisiyle birlikte uzmanlar eşliğinde keşfe çıktı.

Egzersizler ve spor hareketleriyle başlayan yürüyüş 8 kilometrenin boyunca devam etti ve adrenalin seviyesi oldukça yükseldi.

Unutulmaz hatıra

Geziye katılan öğrenci kadrosu unutulmaz hatıralarla dolu günü fotoğraflarla ölümsüzleştirdi. Genç Atölye, yaz ve kış dönemlerinde Sakarya’nın çocuklarına, gençlerine farklı deneyimler sunmaya devam edecek.

Dolu dolu geçecek

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Sakarya’mızın tarihi, kültürel ve akademik anlamda en zengin projelerinden bir tanesi haline gelen Genç Atölye’de bu sezon da dolu-dolu geçecek. Her bir atölyemizde alanında uzman akademisyenler ve eğitimciler gençlere tecrübelerini aktaracak. Doğa tutkunları için de çok keyifli ve gelişime katkı sunan gezilerimize devam edeceğiz” denildi.

Son Haberler