Dokumacı; ‘Elektrik faturaları esnafa son darbe”

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
 
#SözSendeAdapazarı projesi kapsamında hemen her gün ilçenin belli noktalarını ziyaret eden İYİ Parti Adapazarı İlçe teşkilatı Donatım semtini ziyaret etti.
 
”Elektrik zorunlu bir ihtiyaçtır”
Ziyaret hakkında açıklama yapan İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı: ”İlçe başkanlığı olarak sürekli sahada hemşehrilerimizin yanındayız. Donatım semtine yaptığımız ziyarette her yerde olduğu gibi ekonomide büyük bir sıkıntı var. Bunun yanı bu ziyaretimizde özellikle elektrik faturalarındaki artış ile ilgili çok büyük şikayetler aldık. Elektrik zorunlu bir ihtiyaçtır, lüks değildir. Günümüzde birçok şeyin kaynağı olan elektriği, parası olmayan kullanmasın denilip, kenara çekilme gibi bir durum da söz konusu olamaz” dedi. 
 
”Esnafa bu faturalar son darbe olacak”
Dokumacı: ”Sosyal devlet ilkesi gereği iktidar vatandaşların zaruri ve asgari yaşam koşullarında hayatlarını destek olmakla yükümlüdür. Ama görünen o ki; elektrik firmaları esnafa ortak olmuş, milletin evlerine de incir ağacı dikme durumuna gelmiştir. Bu konuda yönetenlerin acil önlem alması gerekmektedir. Aksi takdir de zaten zor durumda olan esnafa bu faturalar son darbe olacak, birçok aile evinde elektriksiz kaldığı gibi icralık olacaktır” diye belirtti.  

Son Haberler