“Dünya Sakarya’yı bisiklet kenti olarak tanıdı”

BMX Supercross Dünya Kupası’nın 7. turu tamamlandı. Avrupa’nın en donanımlı bisiklet tesisi Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde nefes kesen yarışa yüzlerce sporsever akın etti. Kazananlara kupalarını takdim eden Başkan Ekrem Yüce, “Dünyanın her yerinden misafiri, güzel şehrimizde ağırladık. Dev organizasyonda, iki büyük yarışla her renkten insan, dünya ülkeleri Sakarya’yı bisiklet şehri olarak tanıdı. Yarın şampiyonu belirleyecek büyük yarışa tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde başlayan uluslararası yarışlar devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonunda 5 ve 6. turları yapılan BMX Supercross Dünya Kupası’nın son etabı Avrupa’nın en donanımlı bisiklet tesisi Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde start aldı. Ayrıca günün erken saatlerinde, vadi içindeki dağ maratonu parkurunda 280 sporcunun katılımıyla MTB Türkiye Kupası yarışları yapıldı. 21 farklı ülkeden 143 yıldız sporcunun katıldığı BMX yarışları, izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.  Dünyadan, ülke genelinden ve Sakarya’da yüzlerce sporsever günün erken saatlerinde vadiye akın etti.  Çeyrek final ve yarı finali tamamlayan sporcular, finalde podyum için pedal çevirdi.

“Dünya Sakarya’yı bisiklet kenti olarak tanıdı”

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde 7 gündür devam eden etkinlikler, konserler, EXPO Sakarya 2021 ve yarışlarla Sakarya’yı dünyanın tanıdığını belirten Başkan Ekrem Yüce, “Sakaryamızda bisiklet alanında tarihte eşine az rastlanır büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Fuar alanımızda EXPO Sakarya 2021’i başlattık, çocuklar ve gençler için oyunlar, gösteriler düzenledik. Aynı anda dağ maratonu MTB’nin dünyada bu yıl ilk kez yapılan gece yarışına tanıklık ettik. En önemlisi ise Türkiye’de ilk kez BMX Dünya Kupası’nı evimizde ağırladık. Gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonda 2 büyük yarışla dünyadaki tüm ülkeler Sakarya’yı bisiklet şehri olarak tanıdı. Sakarya evimiz, dünyayı misafir ederiz demiştik, hamdolsun en iyi şekilde yaptık. Yarın şampiyonun belirleneceği büyük yarış ve sonrasında yapılacak konsere tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Son Haberler