Salı, Mart 28, 2023

E-Ticaret Nedir?

E ticaret nedir  aynı zamanda elektronik ticaret anlamına da gelen ticaretin elektronik ortamda gerçekleştirilmiş olduğu kavram olarak karşınıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra  bu elektronik ticaret ile birlikte malların tanıtımı, satışı, dağıtımı, sigorta ödemeleri, üretimleri elektronik ortam üzerinden yapılmaktadır.

E-Ticaret Uzmanları Ne İş Yapar?

Elektronik ticaret olarak adlandırılan e-ticaret için uzmanlar yer almaktadır. E-ticaret uzmanları bu platform üzerinden çevrimiçi platformlarda dijital satış işlemleri gerçekleştirmektedirler. Burada çalışmakta olan kişilerin hepsi uzman kişilerden seçilmektedir. E-ticaret uzmanı elektronik ticaret fon transferleri, tedarik zincirinde yönetim, mobil cihazlar üzerinden mobil ticaret ve internet pazarlaması gibi alanlarda hizmet vermesi ile bilinmektedir.

E-ticaret uzmanları ne işe yapar mutlaka hem satış hem de pazarlama bilgisinin en üst düzeyde olması gerekmektedir. Hem pazarlama hem de satış konusunda yeterli bilgisi olmayan kişiler e-ticaret yazılımı olmaya ne yazık ki hak kazanamaz diyebilmemiz oldukça mümkün bir durum olarak karşınıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra e-ticaret uzmanları tıklama başına ödeme almaya hak kazanmaktadırlar. Eğer gerçekten oldukça profesyonel bir e-ticaret uzmanı iseniz Google Adwords gibi ücretli reklam platformunda tıklama başına ödemeler almaya hak kazanabilme imkanına sahip olduğunuzu özellikle ifade etmek isteriz. Son olarak ise e-ticaret uzmanları teknik  becerilere mutlaka sahip olmalıdır. Burada e-ticaret uzmanları HTML kavramını oldukça iyi bilmelidir. Aksi taktirde teknik becerileri zayıf olan kişiler e-ticaret uzmanı olmaya hak kazanamaz. Son olarak ise e-ticaret uzmanlarında aranan en önemli özellik analitik düzeylerinin yüksek olmasıdır.

- R E K L A M -

Son Haberler

Dünya Tiyatrolar günü SGM’de kutlandı

Sakarya Büyükşehir SGM’de 27 Mart Dünya Tiyatrolar gününe özel gölge oyunu gösterisi düzenlendi. Hem güldüren hem eğlendiren gölge oyununu...