Cumartesi, Şubat 27, 2021

Hedeflerin yüzde 93,97’si gerçekleşti

Adapazarı Belediyesi’nin 2019 yılı Performans Programında stratejik amaçların gerçekleştirilmesinin sağlanması amacıyla müdürlükler tarafından yapılacak 278 adet performans faaliyetlerinde % 9,05 sapma meydana geldi.

Adapazarı Belediyesi müdürlüklerinin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde 278 adet performans faaliyetlerinden, 2019 yılında 250 adeti %100 olarak gerçekleşti, 28 adetinde sapma tespit edildi.

Gerçekleştirilemeyen hedeflerin bir kısmının proje ve yatırımlarla ilgili hedefler olduğu, gerçekleşmeme sebeplerinin ise bürokratik işlemlerin uzun sürmesinden (yer tahsisi, işgal ve, istimlak vb.) kaynaklandığı anlaşıldı.

Kurumsal hedeflerin gerçekleşmeme sebeplerinin ise müdürlüklerin iş yoğunluğundan kaynaklandığı tespit edildi.

Adapazarı Belediyesi Müdürlüklerinin 2019 Yılı Performans Sonuçları Tablosunda performans hedeflerinde en düşük gerçekleşme oranı %75 Dış İlişkiler Müdürlüğü, %77,20 Fen İşleri Müdürlüğü, %83,33 ile Teftiş Kurulu Müdürlüğünde oldu.

Başkanlık makamının emir ve olurları üzerine inceleme, araştırma ve teftiş işlerini yapan, Başkanlık Makamınca verilen denetim hizmetleriyle ilgili diğer işleri yürüten, bütün birimlerin mevzuat hükümlerine uyup uymadıklarını araştıran Teftiş Kurulu Müdürlüğü 2019 yılı performans hedeflerindeki sapma nedeni olarak ‘2019 yılında Başkanlık makamının emri ile araştırma ile ilgili talep olmamıştır’ açıklamasını yaptı.

İlgili Haberler

- REKLAM -

Son Haberler

Dikbayır Sapanca İlçe pazarının nabzını tuttu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, eşiyle birlikte Sapanca pazarına çıkarak enflasyon araştırması yaptı.  Dert yandılar Pazar...
- REKLAM -