Cumartesi, Mart 6, 2021

Sakarya’da internet altyapısı uzaktan eğitime hazır mı?

Koronavirüs (COVID-19) salgını ile başlayan uzaktan eğitim internet altyapı sorunlarını su yüzüne çıkardı.

Türkiye’de bir çok üniversitenin uzaktan eğitim kararı alması ve 21 Eylül’de açılacak okullarda uzaktan eğitim yapılacak olması internet bağlantı sorunu yaşayan Sakaryalı öğretmen, veli ve öğrenciler sorunlarını şikayet sitelerine taşıdı.

İşte o şikayetler…

Sakarya Serdivan 32 evler Mahallesi hızır ilyas tepesinde … sokakta hala daha internet yok. Biz online ders göreceğiz halen daha sokakta internet hattı gözükmüyor nasıl online derse gireceğiz? Kardeşim derslerine halen giremiyor. 11 sınıf dersleri de 21 eylül’de başlayacak şu anda tekrar dersleri var sokakta internet olmadığı için internet bağlatamıyoruz .

Sakarya Tekeler Mahallesi … ve … sokak temmuz ayında fiber kablomuz çekildi hala binaya kutu takılmadı. 6 hane var binamızda hepsi internet bekliyor ve hala bir kutu takılmadı. İnsanlar çocuklarını pandemi döneminde okula gönderemiyor internetten ders veriliyor ama biz Sakarya gibi büyükşehirde merkezde internetsiz oturuyoruz saçmalık.

Yeni Mahalle … Sokak No…. Hendek/Sakarya Adresinde oturuyorum. Sadece benim bloğumda 40 daire var. Sitemiz toplamda 6 bloktan oluşuyor. 1 tanesi inşaat halinde. Diğer 5 blokta oturuluyor. Maalesef sadece bizim blokta altyapı yok. Diğer 4 blok internet hizmetinden yararlanıyor. 

Hemen 20 metre dibimizdeki blokta fiber altyapı ve ankastre mevcut. Lütfen bizim de sesimizi duyun ve yardımcı olun. Uzaktan eğitim sürecinde internete hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyuyoruz. Sadece 15 metre ötede diğer blok bu hizmetten yararlanırken bizi mağdur etmeyin.

Sakarya/Geyve Tepecikler Mahallesi Saadet Sokak’ta 2 yıl önce internet başvurusunda bulundum. Altyapı olmadığını söyleyip oyalamaya başladılar. Ne zaman arasam veya BTK dan şikayet etsem altyapı yok internet bağlayamayız diyorlar, altyapı olmadığını zaten biliyorum bana bunu söylemeyin artık, altyapı yoksa bağlayın. 

Altyapı ne zaman yapılır diyorum belli değil proje onaylanmadı yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar. Bu devirde internet temel ihtiyaç oldu ayrıca uzaktan eğitim sürecinde internetimiz olmadığı için derslerimizi de takip edemiyoruz. Bu sorunu acilen çözmenizi rica ediyorum.

Merhabalar. Sakarya ili, Akyazı İlçesinde bir öğretmenim. Bursa ilinde 15 yıllık bir Türk Telekom müşterisiyim ve şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım, aksine internetimden çok memnunum. Öğretmen olarak atandım ve yeni yapılan bir binada kiracıyım. Binamızda toplam 9 hane var. Karşı sokağımızda Türk Telekom altyapısı var, ancak maalesef bizde yok. Bu nedenle başka bir internet servis sağlayıcının 4.5G hizmetini kullanıyorum ve maalesef hiç memnun değilim. İçerisinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle EBA üzerinden ders vermeye başlayacağım. İnternetim sürekli kopma halinde olduğundan endişe halindeyim. Türk Telekom’un uzun yıllardır memnun bir müşterisi olarak Akyazı ilçesinde de ADSL kullanmak istiyorum. Çağrı merkezinden 1.5 yıldır gerekli başvuruları yaptık, ancak maalesef sonuç alamadık. Türk Telekom’un’dan adına yaraşır bir şekilde iyilik bekliyoruz. 24 ay taahhüt verebiliriz. Saygılarımla.

Kaynak: https://www.sikayetvar.com/turk-telekom/sakarya

İlgili Haberler

- REKLAM -

Son Haberler

‘Ortak çalışma şehrin kazanımına olacak’

AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir’le bir araya gelen Başkan Ekrem Yüce, “2022 yılından itibaren AGDAŞ marifetiyle Sakarya’mıza yapılacak olan...
- REKLAM -