Cumartesi, Şubat 27, 2021

Üniversitelerin personel memnuniyet anket sonuçları yayınlandı

Yükseköğretim kurumlarının eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile idari hizmetlerinin kalite düzeylerine ilişkin ulusal ve uluslararası kalite standartlarına göre değerlendirmeler yapan Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) akademik ve idari personel memnuniyet anketi yapan üniversitelerin anket sonuçlarını yayınladı.

Sakarya Üniversitesi 2019 yılında akademik personelin memnuniyet anketi yapan 88 üniversite arasında %70.64 ile 46. sırada, idari personel memnuniyet anketi yapan 84 üniversite arasında ise %76.03 ile 21. sırada yer aldı.

İdari Personel memnuniyet anketinde 1. sırada %100 ile İzmir Demokrasi Üniversitesi, son sırada ise %43 ile Hitit Üniversitesi yer aldı. İdari Personel memnuniyet anketinde Türkiye ortalaması %68,56 çıktı.

Akademik Personel memnuniyet anketinde 1. sırada %97 ile Selçuk Üniversitesi, son sırada ise % 39,37 ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa yer aldı. Akademik Personel memnuniyet anketinde Türkiye ortalaması %71,52 çıktı.

İlgili Haberler

- REKLAM -

Son Haberler

Ali İhsan Evin Son Yolculuğuna Uğurlandı

İş İnsanı Halit Evin’in ağabeyi Ali İhsan Evin (68) vefat etti. Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden, 68 yaşındaki iş insanı...
- REKLAM -