Pazartesi, Kasım 29, 2021

Engin Tumbaz; ‘Kadir Gecesi, bin aydan daha hayırlı bir gecedir’

ASKON Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz Kadir Gecesi münasebetiyle bir tebrik mesajı yayınladı.

Tumbaz mesajında ;Bütün yıl boyunca hasretle beklediğimiz on bir ayın sultanı Ramazan ayının bereketine bereket katan Kadir Gecesi, bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Manevi hazzın doruğa ulaştığı, Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü yaşarken, bir yandan da Kadir Gecesi’ne ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Hayatımızda önemli bir yere sahip olan Kadir Gecesinin değeri, insanlığa rehber, şifa ve ebedî mutluluğun anahtarı olarak gönderilen Kur’an’ı Kerim’in o gecede yeryüzü ve beşerle buluşmaya başlamasından kaynaklanmaktadır. Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel bir gündür. Bu vesileyle bu mübarek gecenin, hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını ve salgınla mücadele kapsamında yaşanan zorlukların biterek sağlıklı günlere dönmeyi Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Tüm hemşerilerimizin, Aziz milletimizin ve İslam alemi’ nin Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

İlgili Haberler

- REKLAM -

Son Haberler

Büyükşehir tekstil ürünlerini kendi üretiyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kadın kooperatifleri iş birliği ile kurulan tekstil imalathanesini ziyaret eden Başkan Ekrem Yüce, “Büyükşehir olarak...
- REKLAM -