Perşembe, Temmuz 7, 2022

Erasmus+ Programı Deneyim Paylaşımı Etkinliği düzenlendi

- REKLAM -

Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+’tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri (#ERASMUSDAYS) etkinlikleri düzenleniyor.

Ülkemiz ile birlikte tüm Avrupa’da çeşitli görünürlük, yaygınlaştırma ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü bu yıl “Öğrenme Serüvenine Erasmus Deneyimleri Ekle…” temasıyla hazırlanan Erasmus+ Programı Deneyim Paylaşımı Etkinliği ile #ERASMUSDAYS2021’de yerini aldı.

Öğretmen Destek Merkezinde düzenlenen Erasmus+ Programı Deneyim Paylaşımı Etkinliği; okul eğitimi, mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi akreditasyonu konsorsiyum üyesi okul ve kurumlarımızın temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Erasmus+ Programı (2021-2027) yeni döneminde Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü eğitim stratejilerinin uluslararası boyuta taşınması ile ilgili planlanan çalışmalara dair bilgilendirmelerin Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi Erasmus+ Programı Proje Uzmanları tarafından yapıldığı etkinlik katılımcılarının deneyim paylaşımları ile tamamlandı. 

 

Son Haberler

Lütfi Bayraktar Kimdir?

1968 yılında, Sakarya ili Karasu ilçesinde doğdu. İlkokulu Sakarya ili Kocaali ilçesi Kirazlı Köyünde, Orta öğrenimini Adapazarı Atatürk Lisesinde tamamladı. 1989 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Turizm İşletme Bölümünden...