Salı, Ocak 25, 2022

Erasmus+ Programı Deneyim Paylaşımı Etkinliği düzenlendi

- REKLAM -
-REKLAM-

Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+’tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri (#ERASMUSDAYS) etkinlikleri düzenleniyor.

Ülkemiz ile birlikte tüm Avrupa’da çeşitli görünürlük, yaygınlaştırma ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü bu yıl “Öğrenme Serüvenine Erasmus Deneyimleri Ekle…” temasıyla hazırlanan Erasmus+ Programı Deneyim Paylaşımı Etkinliği ile #ERASMUSDAYS2021’de yerini aldı.

Öğretmen Destek Merkezinde düzenlenen Erasmus+ Programı Deneyim Paylaşımı Etkinliği; okul eğitimi, mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi akreditasyonu konsorsiyum üyesi okul ve kurumlarımızın temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Erasmus+ Programı (2021-2027) yeni döneminde Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü eğitim stratejilerinin uluslararası boyuta taşınması ile ilgili planlanan çalışmalara dair bilgilendirmelerin Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi Erasmus+ Programı Proje Uzmanları tarafından yapıldığı etkinlik katılımcılarının deneyim paylaşımları ile tamamlandı. 

 

İlgili Haberler

- REKLAM -

Son Haberler

Başkan Yüce açıkladı: “Tarımda örnek olacak proje yüzde 85’e ulaştı”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Akyazı Kuzuluk’ta devam eden Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’ndeki çalışmaları inceledi. Son durumu aktaran Yüce,...
- REKLAM -