Ercan Başnuh, esnaf ziyaretinde sorunları dinledi

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala calışmalarına hız veren Başnuh ve ekibi sokağa indi. DEVA Partisi Adapazarı Belediye Başkan Adayı Ercan Başnuh, esnaf ziyaretinde sorunları dinledi.
 
DEVA Partisi Adapazarı Belediye Başkan adayı Ercan Başnuh ve DEVA Partisi il yönetimi seçim çalışmalarına  hız verdi. Esnafın sorun ve taleplerini dinleyen Başnuh, yeni bir belediyecilik anlayışı ile görev yapacaklarını belirterek, vatandaşların da yönetimde söz sahibi olması için bu imkanı sağlayacak organizasyonları oluşturacaklarını ifade etti.    
İşyerlerinde her sektörün ticari faaliyetlerinde yaşadıkları sorunları ve talepleri dinleyen ve esnafa kendi projelerinden bahseden, DEVA Partisi Adapazarı Belediye Başkan Adayı Ercan Başnuh, yaptığı açıklamada;  
“Esnafın da sanayicinin de sokaktaki satıcının da rahat edebileceği daha güzel bir Adapazarını beraber inşa edeceğiz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Sizleri dinleyen ve çözüm için esnafın, vatandaşın sorununa canla başla çözüm arayan ve çözen kadrolarla görev yapacağız. Şikayetler benzer. Çözüm olması, üretilmesi lazım. Sadece sosyal medya mecralarıyla vatandaşın kalbi kazanılamaz. Elbette birilerinin yaptığı gibi sosyal medya belediyeciliği yapılarak, hizmet belediyeciliğinin gerekleri yerine getirilemez.  Bizim öncelikli vazifemiz halkımıza, ülkemize, insanımıza, Adapazarına hizmet etmek, Adapazarı sakinleri için, trafiği rahat, cadde ve  sokakları temiz, aydınlık, güvenli, huzurlu  ve  mutlu bir şehir tesis etmektir. İnsanlarımızın umutlarını gerçekleştirebildiği, özgürlük, refah ve keyif içinde hayatlarını sürdürebildiği, yaşadığı yerle gurur duyduğu ve kendini orada güvende hissettiği yerlerdir güzel şehirler. Ve bizim insanımız güzel şehirlerde yaşamaya layıktır. Liyakatli kadrolarımızla, modern şehirciliği, sosyal Belediyeciliği en iyi şekilde uygulayacak, Adapazarı’nı kent sakinlerimiz, komşularımız, hemşehrilerimiz, ülkemiz için daha güzel bir şehir yapacağız. Sosyal belediyecilik modelini hayata geçirecek, kamusal harcamaları sağlık, eğitim, kültür gibi faaliyetlere yönlendirecek,  istihdam sorununun çözümüne yönelik politikalar uygulayacak, muhtaç durumda bulunanları koruyacak, sosyal adaletin tesis edilmesine yardımcı olacağız.” dedi.  
 
Başnuh, açıklamasının devamında, Adapazarı’nın daha güzel ve yaşanılabilir, örnek bir şehir olması için çok çalışacaklarını ve dosdoğru çalışacaklarını ifade ederek, “Her kademede istişareye, ortak akla, diyaloğa önem veren bir kadro olarak, yerel yönetimde üstün gayretimizi, hizmetlerimizi ve başarımızı, şeffaflıkla, etik ilkelerimizle, imza altına aldığımız taahhütlerimizle ortaya koymak için, Adapazarı için, bizlere görev ve sorumluluk verecek olan  esnafımızdan ve vatandaşlarımızdan, 31 Mart yerel seçimlerinde destek istiyoruz.” dedi.  

Son Haberler