Erden Timur girişimcilik ruhunu anlatacak

SUBÜ Konuşmaları’nda 22. programın konuşmacısı ‘Girişimcilik Ruhu ve Başarıya Giden Yol’ başlıklı söyleşiyle Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur olacak.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından düzenlenen SUBÜ Konuşmaları’nın 22. programında konuşmacı Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur olacak. ‘Girişimcilik Ruhu ve Başarıya Giden Yol’ başlığıyla düzenlenecek söyleşinin moderatörlüğünü SUBÜ Kariyer Planlama ve İnsan Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Seda Gökdemir Ekici üstlenecek. 29 Aralık Çarşamba saat 14.00’te gerçekleştirilecek söyleşi üniversitenin YouTube kanalı SUBÜ Haber’den canlı yayınlanacak.

Erden Timur kimdir?

Ortaöğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamlayan Timur, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak avukatlık ruhsatını almıştır. Ardından London School of Economics’te ekonomi yüksek lisansına başlamış ancak babasının rahatsızlanması nedeniyle Türkiye’ye dönmüştür. Aile şirketlerine ait bir arsada yarım kalan bir projeyi tamamlamak için inşaat sektörüne girmiş ve 2010 yılında Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. altında Nef markasını kurmuştur. Başta İstanbul olmak üzere Bodrum ve Londra gibi şehirlerde markalı konut projeleri geliştirmeye başlamıştır. Projelerinde konsepti kendisine ait olan foldhome konseptini uygulayan Erden Timur, Forbes’un verilerine göre 550 milyon dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin 88’inci insanıdır. Üniversiteden sınıf arkadaşı Emine Timur ile evli olup, Ala Bade adında bir kız ve Yusuf Kenan adında bir erkek çocuk babasıdır.

Son Haberler