‘Erenler’de Kurum Ayırdetmeksizin Çalışıyoruz’

Erenler Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkan Yardımcısı Rahmi Şengül’ün Başkanlığında Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. Toplantıda 5 gündem maddesi karara bağlandı.

SAKARYA – Gündemin ilk maddesi olan AGDAŞ’ın Erenler İlçesi sınırları içinde 1 adet bölge regülatörünün, planlarda Teknik Alt Yapı Alanı olarak işlenmesi, bir önceki mecliste komisyona havale edilmiş olup,  komisyon raporuna istinaden meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

2.Madde olan Kapalı Pazar Yerinin kurulması amacıyla Pazaryeri Kuruluş Komisyon Raporu meclis tarafından onaylandı. Böylelikle Pazartesi ve Çarşamba Pazarı’nın sebze kısımlarının Kapalı Pazar Alanına taşınması için kanunen bir engel kalmamış oldu. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Başkan Yardımcısı Rahmi Şengül; ‘Daha temiz, daha güvenli ve esnafımızın daha rahat hizmet edeceği Kapalı Pazar Yerimizin resmen kurulabilmesi adına bu karar önem arzetmektydi. Böylelikle Kapalı Pazar Yerimizin faaliyete geçmesinde herhangi bir kanuni engel kalmamış oldu. Prosedürleri tamamladık. Amacımız Ocak ayı içerisinde Kapalı Pazaryerini haftada 2 gün olmak üzere, sebze pazarı olarak faaliyete geçirmek.’ dedi.

Gündemin 3. Maddesinde Erenler İlçesinden geçen Anadolu Otoyolu’nun Yeni Sakarya Gişeleri ve Bağlantı Yolları (Kozluk Caddesi Kesimi) yani Pekşenler bağlantısının Büyükşehir tarafından 1/5000 lik planlarının yapılmasından sonra Erenler Belediyesi tarafından 1/1000 ölçekli İmar Plan Değişikliğinin yapılabilmesi adına imar komisyonuna havale edilmesi meclis tarafından onaylandı.

Meclis gündeminin 4. Maddesinde, Küçükesence Mahallesinde yer alan ve kısmen mezarlığın da kullandığı Erenler Belediyesine ait taşınmazın, Mezarlık olarak kullanılması amacıyla Sakarya Büyükşehir Belediyesine devri meclis tarafından görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Son olarak Emniyet Müdürlüğünün asayiş, narkotik ve toplumsal olaylarda kullanmak üzere İnsansız Hava Aracı talebi, Meclisin 5. Maddesi olarak gündeme geldi ve başkanlığa havalesinden sonra kabul edilerek ilgili İHA’nın satın alınarak İl Emniyet Müdürlüğüne tahsisi konusunda Belediye Başkanı’na ve Encümen’e yetki verildi.

Erenler’de Kurum Ayırdetmeksizin Çalışıyoruz

Meclis Toplantısının sona ermesinin ardından kısa bir açıklama yapan Başkan Yardımcısı Rahmi Şengül; ‘Belediyemize zaman zaman diğer kurumlardan talepler gelmektedir. Bizler Belediye yönetimi olarak her zaman kamunun yararını gözetmekteyiz. Tüm devlet kurumlarına elimizden geldiğince yardıma hazırız. Az önce görüştüğümüz 5. Madde de bunun en güzel örneği. Huzurlu ve güvenli bir yaşam için tüm kurumlarla beraber bir aile gibi çalışıyoruz.’ dedi.

Son Haberler