Erenler’de okçular hedefleri 12’den vurdu

Erenler Halk Eğitimi Merkezi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında okçuluk yarışmaları düzenlendi.

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi spor salonunda yapılan okçuluk yarışmalarını İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da izledi. #SporSakarya projesiyle tüm çocuklarımızı bir spor dalına yönlendirme çalışmalarının devam ettiğini belirten Müdürümüz Savaşçı; spor, kültür, sanat, kişisel gelişim, araştırma ve geliştirme alanlarını kapsayıcı şekilde çalışmaların çok yönlü sürdürüldüğünü ifade etti.

Okçuluk sporuna ilgi gösteren öğrencilerle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, okçuluk gibi ata sporları ile bütün spor dallarını gelecek nesillere sevdirmenin çok önemli olduğunu söyledi. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen yarışmalar nedeniyle Erenler Halk Eğitimi Merkezi yöneticilerimizi, çocuklarını spora yönlendiren ailelerimizi, öğrencilerimizi tebrik etti.

Erenler Halk Eğitimi Merkezi ve Serdivan Halk Eğitimi Merkezindeki okçuluk kurslarına devam eden 34 öğrencinin yarışmalara katıldığı bilgisini veren Erenler Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Özge Yalçın, yarışmalarda millî hakemlerimizden Aksel Köse’nin görev yaptığını söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Erenler İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Melik Hayri Çetinkaya’nın izlediği yarışmalar çekişmeli ve heyecan doluydu. Yarışmalar sonunda dereceye giren sporcu öğrencilere madalyaları düzenlenen törenle verildi. 

Son Haberler