Çarşamba, Ekim 20, 2021

Fatih MTAL’de “Telafide Ben de Varım” Etkinliği

05 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında okullarımızda uygulanan “Telafide Ben de Varım” etkinlikleri öğrencilerin yoğun katılımlarıyla devam ediyor.

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Telafide Ben de Varım” eğitimleri kapsamında Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerle bir araya gelerek uygulanan eğitimlere katıldı, derse girdi, öğretmenlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerle teknik resim çizen Durmuş, makine ve tezgâhlarda atölye çalışması yaptı.

Yeteneğine göre meslek seçimi için torna tezgâhı başına geçen gençlerimize “Telafide de yanınızdayım” mesajı veren İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, gençlerin gözlerindeki ışığı gördüğünde onlara olan inancının arttığını belirtti. 

Mesleki eğitime ihtiyacın her daim olacağını vurgulayan Durmuş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çocuklarımız 2 yıl uzaktan eğitim nedeniyle uygulamaya yönelik çalışmalarını yapamadılar. Yaz döneminde haftada 12 saatlik uygulamalı eğitimlerin telafisi için çaba sarf ediliyor. Emeği geçen öğretmenlerimize ve herkese teşekkür ediyorum. Eğitim camiasında sonuç ortaya koyabilmek, güçlü bir ekip işidir. Biz de güçlü ekiple mesleki eğitimde istihdam ve üretim ilişkisini artırmak için kararlı ve azimli şekilde yürüyoruz.”

Bilmekten Yapabilmeye Adım Adım Eğitimde Dönüşüm Süreci kapsamındaki çalışmalarını; Farkım ve sahip olduğum becerilerim geleceğim için avantajım olsun… “MESLEK LİSESİDİR TERCİHİM, GARANTİDİR GELECEĞİM” temasıyla yürüten tüm mesleki ve teknik anadolu liselerimizdeki çalışmaları takdirle takip ettiğini ifade eden Durmuş, salgın döneminde üretimleriyle toplumun gözdesi hâline gelen meslek liselerimize ilginin daha da artacağını vurguladı.

Adapazarı Fatih MTAL’deki atölyelerde öğrencilerle buluşan Durmuş’a bu etkinlikte Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Engin Kahraman, Pınar Bulut; mesleki eğitimden sorumlu Şube Müdürü Sedat Bezci ile Okul Müdürü İrfan Karaçayır ve öğretmenler de eşlik etti.

İlgili Haberler

- REKLAM -

Son Haberler

Ece Asude Ediz yarı finale yükseldi

Sakarya’nın gururu Türkiye’nin onuru Ece Asude Ediz yarı finale yükseldi. Sakarya’nın ilk ve tek Avrupa Boks Şampiyonu Ece Asude Ediz,...
- REKLAM -