Çarşamba, Aralık 7, 2022

Fenomen Olmak İçin Influencer Ajansı ile Çalışmak Gerekir mi?

- REKLAM -

Influencer ajansı diğer adı ile influencer marketing firmalarının görevi markaların veya kişilerin sosyal medya üzerinde doğru etkileyiciyi bulmasını sağlamaktır. En iyi influencer ajansı sizi en doğru şekilde yönlendiren ve takipçi kitlenizi en iyi şekilde analiz eden ajans olmalıdır.

Influencer Ajansı İçin Influencer Başvuru Nasıl Yapılır?

Influencer ajansına başvurmak için öncelikle başvuracağınız markanın iş birliği sözleşme formunu doldurmalı ve gerekli şartları kabul etmelisiniz.

Fakat başvurmadan önce takipçi sayınızın ve kitlenizin marka şartlarına uygun olması gerekmektedir. Böylece daha başarılı bir sonuç elde etmiş olursunuz.

Bu ajansların size sunduğu en iyi aşama kendi reklamınızı kendiniz yapmayı öğrenir ve bu sayede takipçi sayınızı arttırırsınız

1-Influencer Ajansı ile Neden Çalışılmalı?

Öncelikle belirtmek gerekir ki influencer olmak için ajanslara başvurma zorunluluğunuz yoktur.

Fakat doğru içerik üretip, daha fazla takipçi edinmek, daha çok reklam almak ve tabi ki bununla beraber daha fazla para kazanmak istiyorsanız mutlaka influencer ajanslarına başvurmanız gerekmektedir.

Influencer ajansı ilk olarak takipçilerinizin sizi hangi amaçla takip ettiğinden en fazla etkileşimi hangi saat aralıklarında aldığınıza kadar analiz edip, sizi daha doğru şekilde yönlendirirler.

Bunun dışında doğru reklamasyon işlemlerini size öğretirler. Bu sizin için çok önemlidir çünkü hem samimi ve güvenilir olurken hem de ürün tanıtımı yapmanız gerekir ki bu çok da kolay değildir.

Burada yapmanız gereken şey bir hikaye yaratıp o hikayenin içerisinde de tanıtımını yapacağınız ürünü yerleştirmek olmalıdır. Bu anlamda ajanslardan en ince ayrıntısına kadar ne yapmanız gerektiğini, sizin takipçi kitlenize göre uyarlanmış haliyle öğrenirsiniz.

2-Organik Takipçi Nasıl Elde Edilir?

Sizi sürekli olarak takip eden, para ile satın alınmamış olan takipçilere sosyal medyada organik takipçi adı verilmektedir.

Organik takipçi sayınızın fazla olması sizin için çok önemlidir çünkü sizi gerçek anlamda takip eden paylaşımlarınızla ilgilenen kesime organik takipçi denir.

Bu takipçilerinizin sayısı kulaktan kulağa adınızın yayılmasıyla ve doğru reklamasyon işlemi ile artacaktır. Bu sebeple doğru ürün tanıtımı ve doğru ürün yerleştirme işlemi için takipçi kitlenizi iyi analiz eden bir ajansa ihtiyacınız vardır. İnfluencer başvuru işlemi yapmadan önce sabırlı ve istekli olacagınızdan emin olun.

- REKLAM -

Son Haberler

‘Üniversite-Belediye işbirliğinin güçlü örneğini sergiliyoruz’

SAÜ Rektörü Prof.Dr. Hamza Al’ın nezaket ziyaretinde konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Üniversite-Belediye işbirliğinin güçlü örneğini sergiliyoruz. Bu...