FOLKART’ta Ödüller Sahiplerini Buldu

Sakarya’da kültür alanında varlığını devam ettiren Folklor Araştırma Tanıtma Derneği olan FOLKART geleneksel hale getirdiği ödül törenini muhteşem bir gece ile taçlandırdı.

FOLKART’ın yeni başkanı Erol Duman böyle etkinliklerin insanları birleştirecek bir ruha, iç huzura, kardeşliğe ve barışa katkı sağladığını belirtti.

Gecede derneğin onursal başkanı Yaşar Şahin duygusal bir konuşma yaptı. Devamında yeni yönetim kurulu tek tek sahneye çağrılarak tanıtıldı.

Gecenin en anlamlı bölümünde Folkart Derneği’ne yıllarca hizmet eden, emek veren üyelere hizmet plaketi verildi. Uzun yıllar festivallerde ve yarışmalarda Folkart’ın daima yanında olan Müslüm Şengül’e, Hasan Özgönül’e, Mehmet Çankaya’ya ve Sabri İlter’e hizmetlerinden dolayı FOLKART Ailesinin şükranları iletildi.

Duygusal anların da yaşandığı gecede Merhum Mehmet Çankaya’nın plaketi öğretmen olan kızı Didem Çankaya Kalkan’a takdim edildi. Böyle bir gecede babasının hatırlanmasının onurunu yaşayan Öğretmen Didem Çankaya Kalkan herkese teşekkür ederken gözyaşlarına hakim olamadı.

Program nezih bir yemeğin ardından davul zurna eşliğinde misafirler, usta öğreticiler, Folkart yönetimi çeşitli yörelere ait oyunlar oynayarak eğlendiler. Başkan Erol Duman, FOLKART Ailesi ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Son Haberler