Çarşamba, Ekim 5, 2022

Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

- REKLAM -

Bir giyim mağazası, çocuklara, gençlere ve ailelerine yönelik giysiler, mobilyalar, oyuncaklar, yiyecekler ve aksesuarlar satar. Mağazanız, ailelerin çoğunu hedefleyen uygun fiyatlı ürünler sunan büyük bir alışveriş yeri veya daha yüksek satın alma fiyatı ile benzersiz tasarımlar ve ürünler sunan bir butik olabilir. Bir giyim bakımı, yeni ebeveynler için destek hizmetleri ve hatta ekipman kiralama hizmeti sunabilirsiniz.

Giyim Mağazası Açmak İstiyorum

Mükemmel iş fikrini buldunuz ve şimdi bir sonraki adımı atmaya hazırsınız. Bir iş kurmak, onu devlete kaydettirmekten daha fazlasıdır. Giyim mağazanızı başlatmak için bu basit kılavuzu bir araya getirdik. Bu adımlar, yeni işletmenizin iyi planlanmasını, doğru şekilde kaydedilmesini ve yasal olarak uyumlu olmasını sağlayacaktır.

İşinizi planlayın

Bir girişimci olarak başarı için net bir plan şarttır. İşletmenizin özelliklerini belirlemenize ve bazı bilinmeyenleri keşfetmenize yardımcı olacaktır. Dikkate alınması gereken birkaç önemli konu şunlardır:

  • Başlangıç ​​ve devam eden maliyetler nelerdir?
  • Hedef pazarınız kim?
  • Müşterilerden ne kadar ücret alabilirsiniz?
  • İşletmenize ne isim vereceksiniz?

Neyse ki bu araştırmanın çoğunu sizin için yaptık.

Giyim mağazası açmanın maliyetleri nelerdir?

İster bir franchise satın alıyor olun, ister kendi başınıza başlıyor olun, yeni bir giyim mağazası için gereken yatırım önemlidir. İlk üç yıl için vitrini kiralama / satın alma, ilk envanter siparişleri, personel alımı, satış noktası sistemleri, muhasebe bilgisayarları, vitrin rafları ve yaşam giderleri için sermayeye ihtiyacınız olacak. Başlamak için 50.000 ila 250.000 TL arasında ihtiyacınız olduğuna şaşırmamalısınız. Büyük alışveriş merkezi tarzı bir mağazaya gidecekseniz, minimum yatırım en az 1 milyon TL olacaktır.

Bir giyim mağazası için devam eden masraflar nelerdir?

Maaş bordronuz, kontrol edilebilecek en büyük gider olacaktır. Aksi takdirde, envanter tutmak her zaman bütçenizde çok büyük bir satır öğesi olacaktır. Mülkiyet ve bilgisayar sistemlerinin bakımı üçüncü sırada geliyor.

Hedef pazar kim?

Giyim ihtiyacı olan herkes. Daha lüks bir butik ile ürün başına daha fazla kar elde edilebilirken, bütçeye uygun bir mağaza her zaman yüksek talep görecektir. Pratik olarak tüm dünya sizin potansiyel müşteri tabanınızdır.

Bir giyim mağazası nasıl para kazanır?

Ürünlerinizi çeşitli üretici ve distribütörlerden toptan fiyatla satın alacaksınız. Onları perakende fiyatıyla satarak kar elde edersiniz.

Müşterilerden ne kadar ücret alabilirsiniz?

Çevrimiçi ve bölgenizde fiyatlandırılan giyim ürünleri karşılaştırmalarını aktif olarak yapmanız gerekecektir. Bazı eşyaları bir TL’ye satıyor olabilirsiniz, mobilya ise binleri bulabilir.

Bir giyim mağazası ne kadar kâr edebilir?

Oldukça karlı uluslararası çocuk mağazaları, lokasyon başına 5 milyon TL kadar yıllık gelir üretebilir, ancak küçük bir butik yıllık yaklaşık 150.000 TL satış görebilir. Bir butik sahibinin ortalama kişisel geliri yılda 50.000 TL civarındadır. Hazır giyimin ortalama net karı %5 ile %10 arasındadır, mobilya ise parça başına daha iyi kar sağlar, ancak satış hacmi çok daha düşüktür.

İşletmenizi nasıl daha karlı hale getirebilirsiniz?

Kıyafetler, çocuk bezleri ve küçük oyuncaklar gibi her zaman talep gören düşük kârlı ürünlerin dengesini bulmanız ve sürekli olmasını sağlamak için mobilya, aksesuarlar ve ev dekor parçaları gibi yüksek kârlı ürünlerin cazip bir karışımını sunmanız gerekecektir. İşi tekrarlayın ve satışları teşvik edin.

İşletmenize ne isim vereceksiniz?

Doğru adı seçmek önemli ve zordur. Bir şahıs şirketi işletiyorsanız, kendi adınız dışında bir işletme adı altında faaliyet göstermek isteyebilirsiniz. Bir işletme adını kaydederken, aşağıdakileri kontrol ederek işletmenizin adını araştırmanızı öneririz:

  • Sektörünüzün ticari marka isim kayıtları
  • Ulusal ticari marka kayıtları
  • Sosyal medya platformları
  • Web alanı kullanılabilirliği.

Bir başkası yapmadan önce alan adınızı güvence altına almak çok önemlidir.

Kaynak: www.rotaraf.com

- REKLAM -

Son Haberler

İbil: Kimsenin Ayak Diremesine Aldırmadan Yasa Geçmeli

DİJİMED Başkanı Ersin İbil İbil, Dijital Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili açıklamalarda...