Gül Ceylan; ‘Sakarya, tarım ve hayvancılık sektörü için önemli bir potansiyel barındırıyor’

GL Platform tarafından düzenlenen Sakarya 3. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı, üreticinin yüzünü güldürdü.
 
11-14 Kasım tarihleri arasında Hendek Ticaret Merkezi ve Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda düzenlenen fuara Sakarya ve çevre illerden 180 marka katıldı. Pandemi sebebiyle iki yıldır gerçekleştirilemeyen fuar, renkli standlarıyla ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Fuar, 4 gün süreyle 96 bini aşkın ziyaretçi ağırladı. Ziyaretçiler yeni çiftlik ekipmanlarını ve sektördeki son yenilikleri büyük bir dikkatle inceledi, verilen siparişler üreticiyi sevindirdi. Çok sayıda tarım makinası satıldı, dört günde 100 milyon liralık iş hacmiyle hem sektör temsilcileri ve hem de üreticiler fuardan memnun ayrıldı. Ayrıca fuar, Sakarya ekonomisine de can suyu oldu. Konaklama, ulaşım ve gıda sektörü başta olmak üzere şehrin tüm dinamiklerine fayda sağladı. 
 
GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan, bir fuarı daha başarıyla tamamlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Fuarın hazırlık aşamasından, son gününe kadar sektör temsilcisinden üreticisine herkesin omuz omuza verdiğini, Sakarya’nın tüm zorluklara rağmen fuarına sahip çıktığını belirten Ceylan “Sakarya, tarım ve hayvancılık sektörü için önemli bir potansiyel barındırıyor. Bu potansiyeli açığa çıkarmak için elimizden geleni yapacağız, gücümüzü üreticilerimizden alıyoruz. Onlar bize sahip çıkıyor, biz onlara. Destek olan herkese minnettarız, el ele verip iş birliği içerisinde büyüyeceğiz” dedi.

Son Haberler